Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

0

0,5 promila alkoholu w organizmie miał 27-latek kierujący citroenem, którego zatrzymali policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Giżycka. Dodatkowo kierowca w kieszeni bluzy miał schowane narkotyki. 

27-latek został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj (30.08) po godzinie 22:00 w Giżycku na ulicy Kościuszki.

Policjanci podczas kontroli sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że miał 0,5 promila alkoholu. Jednak to nie był koniec, podczas czynności był bardzo zdenerwoway co wskazywało, że coś jeszcze ukrywa. W kieszeni jego bluzy policjanci znaleźli woreczek strunowy z proszkiem. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że to amfetamina – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna przyznał, że narkotyki to jego własność. Także został pobrana krew do badania, celem sprawdzenia czy kierowca był również pod działaniem narkotyków. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem.

Natomiast w ręce policjantów z drogówki wpadł nietrzeźwy rowerzysta i pirat drogowy. Nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany w miejscowości Miłki. 64-latek „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu. Kierujący jednośladem otrzymał mandat karny w wysokości 500 złotych.

Pirat drogowy został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Szczybały Giżyckie. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca hondy jechał z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości zgodnie z przepisami wynosi 50 km/h. 37 – latek już stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Otrzymał również mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze