Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu giżyckiego

1

Niestety mimo policyjnych apeli o rozwagę, funkcjonariusze nadal interweniują wobec kierowców pod działaniem alkoholu. W miniony weekendu ryńscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierujących.

7 listopada 2020 r. około godziny 16.30 policjanci z ryńskiego posterunku patrolując drogi na trasie Wejdyki-Krzyżany zwrócili uwagę na nietypowy tor jazdy vw golfa. Podejrzewając, że jego kierowca może być pod działaniem alkoholu, zatrzymali go do kontroli drogowej. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Od kierowcy czuć było woń alkoholu, a przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca z ”promilami” wpadł w ręce także ryńskich policjantów 8 listopada 2020 r. około godziny 14:30 w miejscowości Sterławki Wielkie. Jak się okazało 27 – letni mieszkaniec gminy Kętrzyn miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci sprawdzili również kierowców w policyjnych systemach. Mężczyźni nigdy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Obydwaj kierujący wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą musieli wytłumaczyć się przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Irena

Tacy ludzie nie mają wyobraźni