Nietrzeźwi kierowcy i towar pochodzący z przemytu. Bilans weekendu na granicy

0

Nietrzeźwi kierowcy i towar pochodzący z przemytu to weekendowy bilans pracy funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Funkcjonariusze W-MOSG ujawnili 3 nietrzeźwych kierowców, którzy nie powinni siedzieć za kierownicą swoich pojazdów. W pierwszym przypadku mężczyzna będący pod wpływem alkoholu poruszał się po lokalnej drodze ciągnikiem rolniczym. Mundurowi  z Grzechotek natychmiast przerwali mu podróż. Kolejne zdarzenie miało miejsce w okolicach Braniewa. Funkcjonariusze zauważyli w rowie samochód osobowy marki Volvo. Około 20 metrów od pojazdu znajdował się 31-letni mieszkaniec regionu, który jak się okazało był pijany.

Z kolei patrol z Placówki SG w Bezledach w rejonie granicy państwa przystąpił w godzinach nocnych do kontroli osobowego Volkswagena. W pojeździe znajdowały się dwie osoby, które nie miały żadnych dokumentów tożsamości. Kierowca nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi jak również odpowiednich dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego i polisy OC pojazdu. W pojeździe usunięte zostały także numery identyfikacyjne pojazdu i przerobione tablice rejestracyjne. Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusz SG wyczuł woń alkoholu od 31-letniego mieszkańca powiatu bartoszyckiego. Mężczyzna oświadczył, że wcześniej spożywał alkohol. W związku z powyższym nietrzeźwego kierowcę wraz z pojazdem przekazano Policji w Bartoszycach.

W miniony weekend funkcjonariusze W-MOSG ujawnili towar pochodzący z przemytu o wartości ponad 25 000 zł. I tak na przykład funkcjonariusze z Bezled zabezpieczyli ponad 22 000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 15 000 zł. 46-letni obywatel Polski próbował przewieźć nielegalne wyroby akcyzowe w elementach konstrukcyjnych swojego Audi. Dodatkowo w bagażniku auta znaleziono 2 pary dodatkowych tablic rejestracyjnych.

W-M Oddział SG

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze