Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści na drogach powiatu giżyckiego

0

Podczas minionego weekendu giżyccy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców i rowerzystów. Rekordzista, kierujący nissanem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Trzech nietrzeźwych kierowców miało od 0,5 promila do 3 promili alkoholu w organizmie.

Rekordzistą okazał się kierowca nissana, który wydmuchał blisko 3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca spowodował kolizję parkingową uderzając w opla.

Drugi z kierowców miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 29-letni kierowca jechał vw lupo jedną z ulic w centrum Giżycka. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej na wyraźne wezwanie do zatrzymania wydane przez policjantów przy użyciu sygnałów błyskowych i dźwiękowych. W efekcie kierowca został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie został osadzony w policyjnej celi do wyjaśnienia sprawy. 

Także za kierownicę po alkoholu postanowiła wsiąść mieszkanka gminy Giżycko, która kierowała vw passatem mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcom zostało już zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje  nieodpowiedzialne zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem.

Na drodze nie zabrakło również nietrzeźwych rowerzystów. Nietrzeźwi fani jednośladów zostali zatrzymani do kontroli w Giżycku, Kruklankach i Miłkach.

Rowerzyści wydmuchali od 0,5 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. Także zakończyli swoją dalszą jazdę.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze