Podczas minionego weekendu na drogach powiatu giżyckiego nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na to, by wsiąść za kółko na „podwójnym gazie”. 

Pierwszy z kierowców, który postanowił wsiąść za kierownicę po alkoholu, zakończył podróż w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło w sobotę (10.04) kilka minut po godzinie 6.00 na trasie Szczybały Giżyckie – Wilkaski. Jak ustalili policjanci, kierowca jadący osobowym oplem w pewnym momencie na łuku drogi w lewo zjechał na prawe pobocze i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył autem w drzewo. Auto w efekcie dachowało. Świadkiem zdarzenia była inna kierująca, która powiadomiła służby ratunkowe. Kierowca opla nie odniósł obrażeń, lecz po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli w niedzielę (11.04) w Giżycku. Policjanci zauważyli kierującego mazdą, który niepewnie prowadził swoje auto. Po zatrzymaniu do kontroli i sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 39-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy.

35 i 33- latek zostali zatrzymani i będą tłumaczyć się przed sądem za posiadanie narkotyków. Mężczyźni wpadli w piątek (9.04) podczas kontroli drogowej. Podczas przeszukania przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili worek foliowy, w którym znajdował się biały proszek. Jak się później okazało, to nie było wszystko. 

W toku dalszych czynności, podczas przeszukania mieszkań, które zajmowali mężczyźni zostały ujawnione i zabezpieczone kolejne porcje narkotyków. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że to amfetamina. Łącznie zostało zabezpieczonych 200 gramów amfetaminy. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani 33 i 35-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zabezpieczone narkotyki

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze