Nietrzeźwi i nieodpowiedzialni na drogach powiatu giżyckiego. Interweniowali policjanci

1

Nieodpowiedzialni na drodze odpowiedzą za swoje „wybryki”. W ciągu ostatniej doby policjanci interweniowali w stosunku do kierujących pojazdami, których zachowanie, nie tylko nie było zgodne z prawem ale również stwarzało zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 

W miejscowości Wejdyki gm. Ryn policjanci pełniący służbę na drodze krajowej nr 59 zatrzymali do kontroli rowerzystę, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu. 40-letni rowerzysta za jazdę w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym. Rowerzysta i jego rower trafili pod opiekę osoby trzeźwej.

Zdarzenie drogowe z udziałem kierowcy i pieszego. Kierujący fordem chcąc uniknąć potrącenia pieszego, który wyszedł zza innego pojazdu poza przejściem dla pieszych gwałtownie skręcił w prawo i uderzył w barierki ochronne. Zdarzenie miało miejsce w Rynie. Sprawę wyjaśniają policjanci.

Nietrzeźwi kierowcy na drodze. Pierwszy z nich został zatrzymany w Giżycku na ul. Konarskiego. Kierujący vw golfem mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie, do tego nie posiadał uprawnień do kierowania. Drugi z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany do kontroli w Giżycku na ul. Nowowiejskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał również blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto kierujący i jego pasażer mieli przy sobie „zawiniątka” z marihuaną. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Trzeci z pijanych kierowców jadący również vw golfem wpadł w ręce policjantów w miejscowości Wilkasy, podczas kontroli okazało się, że ma blisko 1 promil alkoholu jak jego poprzednicy.

Niebezpieczne manewry na drodze. Kierowca dacii podczas wykonywania manewru wyprzedzania, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do bocznego zderzenia z volvo. Natomiast kierowca jeepa w Giżycku na skrzyżowaniu ul. Obwodowa/Suwalska także nie zachował ostrożności, nie stosując się do znaku „STOP” w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącego peugeota. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
przemo b

uprzejmie donosze , ze w Gizycku na Ul Konarskiego 31/16, a takze Nowowiejskiej 23/13 sprzedawany jest alkocholoraz paierosy bez akzyzy. To samo dotyczy bazaru miejskiego gdzie w budce kolo szaletu miejskiego obywatel armenskiego pochodzenia sprzedaje niby odzierz. Prosze zrobic z tym porzadek w koncu. dziekuje za uwage.