Nietrzeźwa matka z trójką dzieci, nocą spacerowała po mieście

0

Mrągowo.W nocy z soboty na niedzielę tuż przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie, że ulicami Mrągowa spaceruje kobieta wraz z trójką małych dzieci. Według zgłaszającego kobieta ta była nietrzeźwa.
Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. W okolicy ulicy Wojska Polskiego zauważyli opisaną kobietę, która szła chwiejnym krokiem wraz z dziećmi. Wtedy potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Badanie alkomatem wykazało, że 26-latka miała w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.  Niestety w tym stanie sprawowała „opiekę” nad 7 i 5-latką oraz ośmiomiesięcznym niemiowlem.
Z uwagi na stan nietrzeźwości kobiety i brak możliwości właściwej opieki nad dziećmi, przekazano je pod opiekę trzeźwej babci.
W konsekwencji o niesprawowaniu należytej opieki zostanie poinformowany również sąd rodzinny i nieletnich. Ponadto policjanci sprawdzą, czy kobieta nie naraziła życia i zdrowia swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/(dk/rj)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze