Niepodległą mamy we krwi!

0

Niepodległość Polski to dzieło wielu pokoleń Polaków. To dzięki ich patriotyzmowi, wierze, umiłowaniu kultury, odwadze i bohaterstwu przetrwaliśmy jako naród 123 lata zaborów, a w 1918 roku odzyskaliśmy Ojczyznę.

Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty, 10 listopada spotkali się na placu apelowym przy ul. Saperskiej 1 w Olsztynie na uroczystym apelu, by uczcić odzyskanie przez naród polski niepodległego bytu państwowego. Dowódca Brygady płk Mirosław BRYŚ dziękując giżyckim żołnierzom i pracownikom za służbę wyróżnił ich medalami, odznakami brygadowymi, listami pochwalnymi ze zdjęciem na tle sztandaru wojskowego i awansami.

Podniosła uroczystość była okazją do wręczenia mianowań na wyższe stopnie wojskowe m.in. dla por. Bartłomieja SEPKO – dowódcy 411 kompanii lekkiej piechoty, który otrzymał awans na wyższy stopień wojskowy oraz pismo pochwalne ze zdjęciem na tle sztandaru.

11 listopada jest świętem, które zawsze było i jest bliskie sercom wszystkich Polaków, którym los Ojczyzny nie jest obojętny. Szczególne znaczenie ma ono dla nas żołnierzy, jako następców tych, którzy u schyłku I wojny Światowej, chwycili za broń i walczyli o niepodległość i granice odradzającej się Polski. Awans na kolejny stopień wojskowy to ważne święto dla każdego żołnierza. To również wyraz akceptacji dla mojego zaangażowania i poświęcenia w służbie. Dziękuję!.

por. Bartłomiej SEPKO ukończył Akademię Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu otrzymując pierwszy stopień oficerski. Ponadto jest prezesem stowarzyszenia zwykłego pn. Sekcja Płetwonurków 41. Batalionu Lekkiej Piechoty „FROGMAN41” w Giżycku.

Terytorialność dla żołnierzy OT oznacza gotowość do obrony i wspierania swoich rodzin, bliskich i sąsiadów – stąd wprost wywodzi się ich misja: „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób wnosimy wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości naszego kraju.

Żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty, 11 listopada będą obecni w miastach podczas wojewódzkich i powiatowych obchodów w naszym województwie m.in. Giżycku i Ełku. Obecni również będą tam rekruterzy naszej Brygady, którzy przybliżą służbę w szeregach terytorialsów. Najbliższe szkolenia wojskowe odbędą się w grudniu i styczniu pod hasłem „Ferie w mundurze”.

Anna Tunkiewicz, Specjalista ds. Komunikacji w 41. Batalionie Lekkiej Piechoty w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze