Nielegalny tytoń i papierosy w Giżycku. Policjanci zabezpieczyli „towar” o wartości blisko 140 tys. złotych

4
Fot. KPP Giżycko

Ponad 4200 paczek papierosów i 29 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Wartość rynkowa kontrabandy to blisko 140 tys. złotych.

Uderzenie w nielegalny tytoniowy biznes nastąpiło w czwartek (14 września) na terenie Giżycka. Zaangażowani w realizację policjanci giżyckiej jednostki, w wyniku przeszukania dwóch lokali oraz samochodu osobowego, zabezpieczyli ponad 4200 paczek papierosów i 29 kilogramów krajanki tytoniu. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Wwiezione do kraju zostały nielegalnie, nie opłacono za nie cła, akcyzy ani podatku VAT.

Do sprawy zatrzymany został 49-letni mężczyzna. Usłyszał zarzuty paserstwa. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka kara grzywny. Podejrzany wpłacił już kwotę 20 tys. zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar.

Akcję, której celem było wyeliminowanie z obrotu nielegalnego tytoniu, zorganizowali policjanci zespołu rozpoznawczo-operacyjnego oraz zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej giżyckiej jednostki.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
dajko

A mógł wizami handlować, to się za jakieś fajki wziął, no i dup.

Pędzlarz miodnik

Wielkie halo. Od lat 90 handelek kwitnie na rynku a sluzby oczy zamkniete, uszy zakryte

Bakszysz

Tez pala ci policaje,przeciez.

;)

dokłdnie, za ten VAT niezłe wille mają..