26 sierpnia zatrzymano 2 Polaków, którzy przy sobie posiadali 10 000 sztuk nielegalnych papierosów. W związku z podejrzeniem, że wyroby akcyzowe zostały przerzucone przez zieloną granicę, użyto psa służbowego. Tropiciel doprowadził do granicy państwowej i wskazał miejsce ukrycia pakunków z nielegalnymi papierosami.

Okazało się, że mieszkańcy powiatu gołdapskiego nie działali sami. Przez granicę polsko-rosyjską nielegalne papierosy przerzucał obywatel Rosji.

Osoby, już wcześniej (w marcu br.) zostały zatrzymane na gorącym uczynku, ukarane i mimo to dalej prowadziły nielegalny proceder.

Rosjaninowi przedstawiono zarzut, że od listopada 2015 r. do 26 sierpnia br., przez granicę państwową dokonał przerzutu ponad 200 000 sztuk wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości 150 000 zł. Natomiast obywatele Polski usłyszeli zarzut, że od czerwca do 26 sierpnia sprowadzili z Federacji Rosyjskiej, poprzez przerzut przez zieloną granicę nielegalne papierosy w ilości blisko 36 000 sztuk o wartości prawie 24 000 zł.

Wszyscy przyznali się do przedstawionych zarzutów i teraz poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

W-M Oddział SG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze