Nielegalnie wycięli drzewa. Sprawę bada policja

7

We wtorek w okolicy miejscowości Staświny giżyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej podjęli czynności służbowe w stosunku do dwóch mieszkańców gminy Miłki, którzy w celu przywłaszczenia dokonali wyrębu drzew w lesie. Teraz za popełnione wykroczenie odpowiedzą przed sądem.

23 kwietnia funkcjonariusze Straży Leśnej ujawnili, że dwóch mężczyzn, na terenie lasu podlegającego Nadleśnictwu Giżycko w okolicy miejscowości Staświny (gmina Miłki), doskonało wyrębu drzewa czym działali na szkodę Skarbu Państwa. Poinformowani o zdarzeniu giżyccy policjanci, podczas prowadzonych czynności służbowych ustalili, że mężczyźni nie uzyskali właściwego zezwolenia na pozyskanie drewna. Sprawcy wycinając drzewa, spowodowali straty w kwocie około 735 złotych.

Aktualnie w przedmiotowej sprawie przeprowadzane są w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Mężczyznom za popełnienie wykroczenie grozi kara aresztu od 5 do 30 dni, ograniczenia wolności od 20 do 40 godzin albo grzywny od 20 do 5000 złotych – informują giżyccy mundurowi. 

Dodatkowo należy wskazać, iż w podobnych sprawach sąd orzekał obowiązek zapłaty nawiązki w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego, ukradzionego lub przywłaszczonego drzewa, a jeżeli ukradzione lub przywłaszczone drzewo nie zostało odebrane, orzeka się obowiązek zapłaty jego równowartości. 

(źródło: KPP Giżycko) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
punks not dead

Jak każdego dnia rżnie się lasy hektarami i sprzedaje chińczykom albo do rzeszy niemieckiej i napycha się sakwy tłustych kotów w zielonych mundurkach to jest gitara, a jak dwóch łepków przycięło dwie brzozy to ich posadzą. Wszystkie służby porządkowe uzbrojone, które działają w porozumieniu z władzami tego chorego systemu, tj gospodarki wolnorynkowej, kapitalizmu i jewropejskiego sajzua godne są politowania, bo mają mniejsze znaczenie niż trybik w zegarku. Macie broń to się odwróćcie i mierzcie we właściwym kierunku. Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków ślubuję służyć wiernie Narodowi. Skleroza? I to tyczy się i niebieskich, i zielonych i całej reszty.… Czytaj więcej »

łojojoj...

Naprawdę leki trzeba brać, nie odstawiać!

BAV

Nie sposób się nie zgodzić z punks not dead

westt

Ale afera ? 735 zł! Politycy utopili setki miliardów zl i nikt ich nie ściga.

Sprawiedliwy

Niektórzy wycięli koło Rynu setki drzew i też cicho

nierozgarnięty

Bo to szaraczki a nie osoby ze świecznika..
Będą kiblować za te parę groszy, a ci co „zgubili” miliardy będą na plaży się wylegiwać

Funio

Posadzic ich gola dupa na mrowisko i wszystko.