fot. WMOSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

W ramach wsparcia kolegów z Podlaskiego Oddziału SG, funkcjonariusze z graniczących placówek (Placówka Straży Granicznej w Gołdapi oraz Placówka Straży Granicznej w Dubeninkach) zatrzymują do kontroli drogowej pojazdy.

10 sierpnia funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej  w gminie Rutka -Tartak samochód osobowy marki Saab, na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był obywatel Ukrainy, który przewoził cudzoziemców. W aucie było 4 obywateli Iraku i 2 Egiptu. 

Od 9 maja do wczoraj funkcjonariusze z W-MOSG ujawnili w trakcie kontroli drogowych 70 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-polską. Wśród zatrzymanych byli obywatele takich państw jak: Irak – 53, Afganistan – 8, Iran – 3, Tadżykistan i Egipt po 2 mieszkańców tych krajów oraz 1 obywatel z Syrii i 1 z Turcji. Natomiast kierowcami byli w większości obywatele Ukrainy, następnie Gruzji, Łotwy, Danii, a nawet kurier z Izraela – mówi rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz.

Przeważnie „przewoźnicy” kierowali pojazdami na polskich numerach rejestracyjnych. Nie zabrakło również samochodów ukraińskich, czeskich i łotewskich.

(WMOSG)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze