Wczoraj (7.09) funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy o wartości 55 tys. zł.

Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu nie tylko na drogowych przejściach granicznych, ale również  na terenie Warmii i Mazur, przynoszą kolejne efekty.

W Bartoszycach funkcjonariusze z PSG w Bezledach skontrolowali autobus rejsowy, w którym ujawnili ponad 28 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Na terenie „bazy”, gdzie stacjonował autokar, funkcjonariusze SG przeszukali również stojący tam samochód dostawczy. W przestrzeni  ładunkowej ujawnili jeszcze 20 tys. sztuk  wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze z Bezled ustalili, że papierosy pochodzące z przemytu należą do 33-letniego pilota wycieczek, mieszkańca powiatu bartoszyckiego. Łącznie zdeponowano ponad 48 tys. sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości blisko 33 tys. zł. Ponadto zabezpieczono środki pieniężne w kwocie 5,9 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Natomiast funkcjonariusze z Olsztyna podczas kontroli samochodu osobowego marki Volkswagen Passat ujawnili prawie 33 tys. sztuk papierosów bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. W miejscowości Wójtowo koło Olsztyna funkcjonariusze SG zatrzymali do kontroli drogowej passata, którego kierowcą był 55-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. W bagażniku auta przewoził nielegalny towar o szacunkowej wartości ponad 22 tys. zł.

Kierowca passata, jak i pilot wycieczek papierosy z przemytu stracili, a teraz poniosą odpowiedzialność karno – skarbową.

WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze