Kryminalni z Giżycka wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili cztery automaty do gier hazardowych, które umieszczone były w lokalu na terenie Giżycka. Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS do dalszego postępowania.

W miniony czwartek (23. 01. 2020 r.) w wyniku wspólnych działań funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i funkcjonariuszy Urzędu Celno – Skarbowego w Ełku, w lokalu na terenie Giżycka zabezpieczonych zostało cztery automaty do gier hazardowych.

Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że właściciel lokalu, bez wymaganej koncesji, udostępnia automaty do gier hazardowych. Podejrzenia potwierdziły się – maszyny posiadały zainstalowane gry o charakterze losowym, na organizowanie których wymagana jest specjalna koncesja.

Urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS do dalszego postępowania.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary – nawet w wysokości 100 tys. złotych od jednego automatu. Karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczone.

Za organizowanie gier hazardowych poza grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo
Olo
28 stycznia 2020 23:39

Do pracy a nie . Hazard tylko we łbie

Olo
Olo
28 stycznia 2020 23:38

Dobrze zrobili na huj takie lokale

Kuba
Kuba
25 stycznia 2020 07:53

Kurwy jebane wszystko muszą pozamykać pedały 🙁

Paulina
Paulina
24 stycznia 2020 15:50

I co komu przeszkadzało te kasyno

Pawel
Pawel
odpowiedział na komentarz  Paulina
24 stycznia 2020 23:03

No a tak fajnie tam było