Nielegalna uprawa konopi indyjskich na terenie powiatu giżyckiego [WIDEO]

1

Policjanci z wydziału kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który uprawiał konopie, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 42 rośliny w różnych fazach wzrostu oraz ponad 2,5 kilograma suszu. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków.

Policjanci prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na jednej z posesji w powiecie giżyckim najprawdopodobniej znajduje się plantacja marihuany.

Informacja ta potwierdziła się. Kryminalni w profesjonalnych, dobrze wyposażonych i przygotowanych namiotach do uprawy roślin zabezpieczyli łącznie 42 krzaki konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu (od 30 do 150 cm) oraz ponad 2,5 kilograma suszu roślinnego. Plantacja wyposażona była w urządzenia umożliwiające wzrost roślin.

Mężczyzna został zatrzymany.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna będzie odpowiadał w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczne ilości narkotyków, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Andrzej G

Bo podatku od przychodów nie zapłacił i się przyp….. Hu… Policyjne i od kiedy Marysia to narkotyk.