Nielegalna broń i narkotyki znalezione u mieszkańca Giżycka

0

Kryminalni z Giżycka zatrzymali 35-letniego mieszkańca miasta, który w swoim mieszkaniu posiadał środki odurzające, nielegalną broń palną oraz amunicję. Za te przestępstwa prokurator zastosował wobec 35-latka dozór policyjny.

Do zatrzymania mieszkańca Giżycka doszło w minioną środę (13.12.2017) kilka minut przed godziną 22:00. Giżyccy kryminalni podejrzewali, że 35-latek może posiadać w swoim mieszkaniu środki odurzające. Ich ustalenia potwierdziły się podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez Rafała D. Kryminalni ujawnili blisko 90 białego proszku oraz ponad 30 gramów suszu roślinnego. Ponadto mężczyzna posiadał również broń palną oraz amunicję, na której posiadanie nie miał zezwolenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wstępne badanie policyjnym testerem wykazało, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. W piątek (15.12.2017) prokurator zadecydował o oddaniu mężczyzny pod dozór policji na czas prowadzonego postępowania.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze