Nie żyje 19-latek potrącony przez pociąg

0

Pociąg to masa kilkuset czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie – od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania – potrzebuje nawet do 1200 metrów. Niestety nie zawsze kierowcy i piesi zdają sobie z tego sprawę.

Wczoraj (08.08) około godziny 21.30 oficer dyżurny policji w Giżycku otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, iż osoba na przejeździe kolejowym została potrącona przez jadący pociąg. Na miejscu patrol policji potwierdził ten fakt. Jak się okazało 19 – letni mężczyzna szedł wzdłuż torów w kierunku dworca PKP. Na wysokości ulicy Generała Zajączka – Unii Europejskiej w Giżycku został potrącony przez jadący pociąg relacji Szczecin – Białystok. Mimo udzielonej mu pomocy medycznej, młody mężczyzna zmarł w drodze do szpitala.

Na miejscu tego tragicznego zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady, ustalili świadków zdarzenia oraz powiadomili prokuraturę. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w prosektorium i dziś (09.08.2018 r) zostanie przeprowadzona sekcja zwłok mająca na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze