Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach w ramach wspólnych działań z kolegami Służby Celno-Skarbowej w Grzechotkach zatrzymali kierowcę citroena, który przewoził 195 tys. sztuk nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 133 tys. zł.

30 czerwca w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce wspólny patrol SG i SC-S wytypował  do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy marki Citroen C5. Kierowca, jak się później okazało 41-letni mieszkaniec Bartoszyc nie reagował na znaki oraz sygnały świetlne i dźwiękowe  do zatrzymania się. Nagle  rozpoczął manewr zawracania i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Wezwany drugi patrol Straży Granicznej, zablokował mu drogę i po chwili udaremniono mu dalszą jazdę. Okazało się, że mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej, ponieważ w swoim aucie przewoził papierosy pochodzące z przemytu.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed patrolem grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Uciekinier musi się również liczyć z tym, że będzie miał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do 15 lat.

Ponadto odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

WMOSG

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze