Kara do 10 lat pozbawienia wolności może grozić 23-latkowi, który podczas próby zatrzymania potrącił policjanta. W mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli blisko 100 sztuk amunicji oraz niewielkie ilości amfetaminy. Kierowcy została pobrana krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków.

We wtorek około godziny 18.00 giżyccy policjanci na jednej z ulic miasta postanowili skontrolować kierowcę VW Passata. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może posiadać środki odurzające. 23-latek, który znajdował się w aucie pomimo wezwania wydanego przez policjanta stojącego przed VW do jego zatrzymania i opuszczenia, ruszył gwałtownie do przodu, w wyniku czego potrącił policjanta, który przetoczył się przez samochód. Na szczęście funkcjonariusz nie odniósł obrażeń. 23-latek zdążył odjechać, jednak tylko na chwilę. Niespełna pół godziny później był już w rękach policjantów. W jego mieszkaniu zabezpieczono blisko 100 sztuk amunicji oraz niewielkie ilości amfetaminy. Czynności w tej sprawie trwają. Kierowcy pobrano krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków.

Już w najbliższym czasie mężczyzna może usłyszeć zarzuty nielegalnego posiadania amunicji oraz czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

23-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn dr/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze