Nie zapomnij i rozlicz PIT za 2015r.

0

Jeszcze tylko przez tydzień można składać PIT za 2015r. Przypominamy, że osoby które nie rozliczyły się jeszcze z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych za ubiegły rok, mogą to zrobić do północy 2 maja 2016r.

W tym roku termin na złożenie PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 za 2015 r. upływa o północy 2 maja 2016 r. Co prawda ustawowy termin na rozliczenie to 30 kwietnia, jednak w tym roku wypada w sobotę, dzięki czemu podatnicy zyskują kolejne dwa dni na dopełnienie  niezbędnych formalności związanych z rocznym rozliczeniem podatku dochodowego.

Zeznanie podatkowe za 2015 r. należy złożyć w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania podatnika w dniu 31 grudnia 2015 r.

Jest kilka sposobów na złożenie zeznania, do najpopularniejszych należy zdanie formularzy w biurze podawczym urzędu skarbowego, nadanie w placówce pocztowej czy też przesłanie zeznania przez internet, poprzez wypełnienie interaktywnego formularza  na stronie internetowej Portalu Podatkowego (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl, zakładka: e-Deklaracje, sekcja: Formularze) bądź wykorzystując aplikacje e-Deklaracje Desktop, można też skorzystać z odpowiedniego programu komercyjnego.

Jeżeli w naszym zeznaniu wykazujemy nadpłatę, pieniądze możemy otrzymać przelewem na konto, przekazem pocztowym albo poprzez wypłatę w kasie urzędu skarbowego lub banku zajmującego się jego obsługą kasową.

Bywa, że to my musimy zapłacić podatek, termin do jego uiszczenia upływa 2 maja 2016 r. Podatek możemy uregulować przelewem lub gotówką. Czasami dopuszczalne są również płatności kartą płatniczą, o ile urząd skarbowy posiada terminal do obsługi takich transakcji.

J.P

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze