R e k l a m a

Policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który nie stosował się do kwarantanny domowej. Dzień wcześniej wrócił z zagranicy i tłumaczył, że musiał wymienić pieniądze w kantorze. 35-latek odpowie przed sądem.

Wczoraj (26.03.2020 r.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna mieszkający przy jednej z ulic na terenie Giżycka, nie stosuje się do zaleceń i opuszcza miejsce izolacji.

Jak ustalili funkcjonariusze, 35-latek wrócił dzień wcześniej z zagranicy i był widziany jak opuszcza mieszkanie. Mężczyzna przyznał się, że opuścił miejsce kwarantanny gdyż musiał iść do kantoru wymienić pieniądze. W trakcie interwencji 35-latek znajdował się pod działaniem alkoholu i w lekceważący sposób odnosił się do powagi sytuacji.

O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę administracyjną w wysokości 30 000 zł

  • Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

  • W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk. lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie – do 500 zł.

Pamiętajmy!

Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro!

Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu.

Źródło: KPP Giżycko

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Strachu
Strachu
29 marca 2020 18:12

Nie widać ani policji, ani straży miejskiej bardziej patrolujących niż przed epidemią. Na Osiedlu Trzydziestolecia, Daszyńskiego, Królowej Jadwigi dzieci bawią się grupkami przy wtórze rozmów mam im towarzyszących. Starsi ludzie stoją pod klatkami i dyskutują o sytuacji – nagminnie. Pod sklepami z alkoholem notorycznie grupki podchmielonych cwaniaczków.Nie ma patroli, nie ma kontroli. Trzeba zacząć wlepiać mandaty, może wtedy zrozumieją. Bo inaczej się chyba nie da. I jeszcze pytanie? Może ktoś wie. Gdzie w Giżycku znajduje się ośrodek dla osób z kwarantanną? Bo taki powinien chyba działać? Wtedy kontrola byłaby łatwiejsza…przyjeżdżasz do miasta – kwarantanna pod kontrolą wszystkich w jednym miejscu.… Czytaj więcej »

Lolo
Lolo
28 marca 2020 18:02

Na debil nie ma rady

Mieszkaniec Polski.
Mieszkaniec Polski.
27 marca 2020 20:52

To niech karaja tych co się szlajają i imprezy robią grile ogniska itp a co to święte krowy też chech płacą. Jak i ci wszyscy ci się szlajają po mieście. Jak siedzieć w chałupie to siedzieć. A co to święte krowy raczej ku.. Nie. I im odrazu 10 albo odrazu 25 lat kryminału a nie kara pieniężna.a ciekaw i komentatorzy to co takie święte siedzą na dupie w domu??? Nagle wszyscy tacy święcy się zalezli. Od ku…!!!!

Jaro
Jaro
27 marca 2020 19:15

Dojebać mu 300 tyś na rzecz chorych