Nie sądź książki po okładce…

0

Na jesienne pochmurne dni i wieczory niektórzy wybierają książkę…  Książkę można przeczytać, można też jej posłuchać – jeśli jest to audiobook… A można też z Ksiażką… porozmawiać! Tak, ponieważ w Żywej Bibliotece każda Książka – to człowiek.Żywa Biblioteka jest miejscem, w którym osoby spotykające się ze stereotypami, uprzedzeniami, dyskryminacją i wykluczeniem pełnią rolę Żywych Książek. Żywa Biblioteka nie koncentruje się na jednym temacie czy jednej mniejszości, ale dotyka problemu dyskryminacji w możliwie najszerszym kontekście. Dlatego Żywe Książki pochodzą z bardzo różnorodnych środowisk, mają zróżnicowany status społeczny, wyznanie, zawód, odcień skóry, orientację seksualną, status materialny, wykształcenie, sprawność, wiek, poglądy, wygląd. Łączy ich wspólny cel: promowanie praw człowieka i akceptacji wobec inności poprzez przekazanie swojego doświadczenia.

Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych tą nietypową formą czytelnictwa już 28 listopada, w sobotę, w godzinach 12:00 – 18:00 do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Giżycku (ul. Smętka 5, wejście od ulicy T. Kościuszki), gdzie odbędzie się pierwsza edycja Żywej Biblioteki. Może przyjść do nas każdy, kto chce poznać drugiego człowieka, dowiedzieć się więcej o jego sytuacji, poglądach, życiu. Jest to także przestrzeń do weryfikacji własnych stereotypów. Nie ma tutaj tematów tabu, listy przygotowanych pytań, publiczności ani moderatorów. Każdy Czytelnik/Czytelniczka ma 30 minut na prywatną rozmowę z wybraną Żywą Książką.Wstęp, oczywiście, wolny.

Nasze wydarzenie zostało objęte patronatem Starosty Powiatu Giżyckiego.

Żywa Biblioteka jest jednym z działań projektu „Wirtu@lni-Re@lni”, realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze