Reklama

W trakcie kwarantanny zrobiłeś zapasy, których nie jesteś w stanie przejeść? Nadmiar jedzenia pozostaw w społecznej lodówce! Takie rozwiązanie działa w wielu miastach w Polsce, także w Giżycku. 

Niestety ostatni kryzys spowodował, że i ogólnodostępne lodówki zaczynają świecić pustkami.

Mam takie wrażenie, że w tym szaleństwie, w tym trudnym czasie wszyscy się zagubili w poszukiwaniach rękawiczek, maseczek. Zapominają o podstawowej potrzebie jaką mają inni, że również muszą jeść i są osoby, których po prostu na to nie stać – mówi Kinga Szostak Wiśniewska ze Stowarzyszenia SportLove Giżycko.

Przypomnijmy, do lodówki należy wkładać jedzenie z aktualną datą ważności. Ważne też żywność była starannie zapakowana.

Hasło “podziel się jedzeniem” w czasach kwarantanny jest jeszcze bardziej aktualne. Tak niemal w całym kraju przekonują koordynatorzy tak zwanych lodówek społecznych. Ostatnia sytuacja spowodowała, że niektóre lodówki są puste… tak sprawa wygląda chociażby w Giżycku.

Wiem, że to jest trudny czas ale szturmujemy sklepy mimo zakazów, mimo zaleceń. Podjechanie do takiej lodówki czy podejście spacerem, przypominam że spacer w pojedynkę nie jest zakazany, jest możliwy. Możemy pójść do tej lodówki, podzielić się jedzeniem, nie wyrzucać i nie gromadzić tych zapasów – przekonuje Kinga Szostak Wiśniewska ze Stowarzyszenia SportLove Giżycko.

Jest też specjalny apel do osób korzystających z lodówek, aby nie wybierali z nich całej zawartości i pozostawili coś dla innych.

Społeczną lodówkę znajdziemy w porcie Ekomarina na ul. Dąbrowskiego 14 (obok umywalni – budynek MOPR).

A.Ł

 

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
D.Gregorc
D.Gregorc
1 kwietnia 2020 16:25

Ul. Królowej Jadwigi w pobliży Inter Marche wędrują osoby bezdomne od kilku lat- też przydałaby się taka lodówka- kredens.