NFZ bliżej pacjentów. Fundusz otworzył punkt obsługi w Giżycku

5

Mieszkańcy powiatów giżyckiego i węgorzewskiego mogą już sprawy związane z usługami świadczonymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia załatwić bliżej swojego miejsca zamieszkania. Od końca listopada w  Giżycku działa Punkt Obsługi Pacjentów Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ.

Punkt mieści się w Ekomarinie przy ul. Dąbrowskiego 14. Do 13 grudnia b.r. jest czynny od godz. 9.00 do 14.00. Potem Punkt Obsługi Pacjentów w Giżycku będzie czynny w poniedziałki w godz. 10.00-18.00, zaś w pozostałe pracujące dni tygodnia w godz. 8.00-16.00.

Do tej pory sprawy związane między innymi z potwierdzaniem zleceń na wyroby medyczne, czy uzyskaniem Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego mieszkańcy powiatu giżyckiego mogli realizować w Delegaturze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Ełku.

Pacjenci zgłaszali nam, że istnieje potrzeba uruchomienia takiego Punktu w Giżycku i cieszymy się, że stało się to możliwe – informuje Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Olsztynie.

W giżyckim Punkcie Obsługi Pacjenta można m. in. zrealizować wnioski na przedmioty ortopedyczne i dostać karty comiesięcznego zaopatrzenia w środki pomocnicze (m.in. pieluchomajtki). Punkt przyjmuje też skierowania na leczenie uzdrowiskowe i wydaje Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Oprócz tego pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia udzieli zainteresowanym informacji o najkrótszych terminach leczenia, wytłumaczy w jaki sposób można założyć i potwierdzić Profil Zaufany, czyli naszą elektroniczną tożsamość. W Punkcie można także dowiedzieć się wszystkiego na temat Internetowego Konta Pacjenta, dzięki któremu w łatwy, szybki i bezpieczny sposób odnaleźć można informacje o swoich danych medycznych.

Punkt Obsługi w Giżycku

  • telefon dla klientów: 87 423 23 83
  • mail dla klientów: gizycko@nfz-olsztyn.pl
  • mail dla klientów w sprawie zatwierdzania zleceń na wyroby medyczne: gizycko@nfz-olsztyn.pl

Źródło: NFZ Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jsjsj

Już zamykają

Ola

Jak zamykają?

petent

Wow w końcu nie będę musiał jeździć do Ełku. Super!

Aleksandra

Bardzo dobra informacja

Małgorzata

Świetna informacja!