Pani Janina Morska, a w tle słynna kaplica w King's College ze wspaniałymi witrażowymi oknami

Matematyka z panią Janiną Morską, po tegorocznych wakacjach, zapewne będzie jeszcze ciekawsza. Uczniowie spodziewać się mogą, że ich nauczycielka przetestuje na nich nowe metody, o których wiedzę przywiozła prosto z Cambridge!

Pani Janina Morska, nauczycielka matematyki z Giżycka, w połowie sierpnia (8-12.08.) wyjechała do Anglii na XVI Międzynarodową Konferencję Matematyczną. Wydarzenie pod hasłem „W oparciu o przeszłość budujemy przyszłość”, odbyło się w jednym z najstarszych i znanych miejsc w Cambridge – w King’s College. Pani Janina miała tam swoją prelekcję. Swoim warsztatem podzieliła się z uczestnikami, którzy przybyli na konferencję z ponad 30 krajów i docenili ją wielkimi brawami!

Wykłady i warsztaty dotyczyły głównie pracy z uczniami, modelowania matematycznego, nowoczesnych metod pracy. Z uwagi na to, że uczestnicy przybyli z ponad trzydziestu krajów, z niemal wszystkich kontynentów, wymiana doświadczeń i wiedzy była tym bardziej ciekawa i różnorodna.

Pani Janina Morska podczas prelekcji

Pani Janina Morska podczas wystąpienia zaprezentowała swój warsztat pracy, który znacznie przebudowała w ciągu ostatnich lat. Mówiła o nowoczesnych technologiach, które na co dzień wykorzystuje na lekcjach (nie tylko zdalnych). Podczas całej konferencji reklamowała także nasz region mazurski i miasto Giżycko. Zgodnie z relacją Pani Janiny, dla wielu osób, Mazury to egzotyczne miejsce, zwłaszcza dla uczestników z Afryki czy Azji.

Pani Janina to prawdziwy nauczyciel z pasją! Uczniowie, zapewne bez troski rozstaną się z wakacjami, wiedząc, że ich nauczyciel czeka na nich z głową pełną pomysłów. Życzymy wszystkim takich nauczycieli!

Pani Janina Morska z materiałami promującymi Giżycko

(autor: Justyna Maciejewska-Kucfir/ fot. archiwum Janiny Morskiej)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze