Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (16.09.2016) około godz. 23:00 na terenie Wydmin. W tym czasie policjanci giżyckiej komendy pełnili nocną służbę w patrolu zmotoryzowanym. W pewnym momencie zauważyli dwóch biegnących mężczyzn. Mundurowi zainteresowali się tą sytuacją. Kiedy jechali w stronę biegnących osób, to jeden z nich – jak się później okazało 16-latek – zatrzymał się i poprosił o pomoc.

W rozmowie z policjantami powiedział, że został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę, który groził mu nożem żądając pieniędzy. Nastolatek oddał mu 100 złotych. Mężczyzna zaczął uciekać w nieznanym kierunku, a chłopak podjął pogoń za sprawcą.

16–latek został odwieziony przez funkcjonariuszy do domu i przekazany pod opiekę rodziny.

Następnego dnia rano w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku opiekun nieletniego zgłosił oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę.
Kryminalni natychmiast zajęli się tą sprawą. Ponownie rozpytali nieletniego na okoliczność całego zdarzenia i nastolatek złożył wyjaśnienia w tej sprawie. W trakcie kolejnej rozmowy z policjantami, szczegóły podawane przez chłopaka nie zgadzały się z tymi, które nieletni złożył poprzedniego dnia.

W efekcie dalszej rozmowy nieletni przyznał się, że wymyślił rozbój. Okazało się, że 16-latek tego wieczoru chciał kupić narkotyki. Zaczęło się od tego, że spotkał nieznajomego mężczyznę, który zaoferował mu środki odurzające. Kiedy miało dojść do transakcji „diler” przyjął pieniądze w kwocie 100 złotych, ale nie wydał chłopakowi nic w zamian i zaczął uciekać. Nastolatek pobiegł za nim, aby odzyskać swoje pieniądze. W tym momencie nadjechał patrol policji. Chłopak aby ukryć prawdziwe powody gonitwy, wymyślił fikcyjny rozbój.

Jak się okazało nie było to koniec kłopotów jakie czekały na nastolatka. W trakcie wykonywania czynności w jego sprawie, okazało się, że jest on sprawcą trzech włamań na terenie gminy Kruklanki, do których doszło w sezonie letnim. Nastolatek przyznał się do tego, że włamał się do sklepu oraz dwóch przyczep campingowych, skąd ukradł, alkohol, papierosy i słodycze.

Teraz 16-letni mieszkaniec gminy Kruklanki za swoje czyny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

KPP Giżycko (ICh/TM)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
anonim

o fuck co za debil!