Narkotyki ukrył w opakowaniu po „kinder niespodziance”

5

Panika jest najgorszym doradcą, o czym przekonał się pewien 37-letni kierowca. Mężczyzna na widok radiowozu zachowywał się nerwowo i mylił kierunkowskazy. Jak się okazało miał ku temu powody. 

We wtorek (20 lutego) patrol w składzie dwóch policjantek pełnił służbę na terenie Giżycka. W pewnym momencie policjantki zauważyły kierującego, który najwyraźniej na widok radiowozu spanikował i za bardzo nie wiedział jak „obsłużyć” pojazd. W trakcie jazdy skręcając, mylił kierunkowskazy, a jego tor jazdy był niepokojący. Chcąc niepostrzeżenie zniknąć z pola widzenia policjantów, zaparkował na jednej ze stacji paliw i opuścił samochód.

Funkcjonariuszki podjęły czynności legitymowania i przystąpiły do kontroli. Po sprawdzeniu danych kierowcy okazało się, że nie posiada on uprawnień i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie kontroli osobistej u 37-latka zostały ujawnione narkotyki, które mężczyzna miał schowane w kieszeni kurtki w opakowaniu po „kinder niespodziance”. W rozmowie mężczyzna przyznał, że zażywał amfetaminę. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie prowadzenia pojazdu pod działaniem środków odurzających od kierującego została pobrana krew – przekazują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Po wykonaniu czynności mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w giżyckiej jednostce policji. Następnego dnia usłyszał zarzut złamania zakazu prowadzenia pojazdów.

Teraz policjanci prowadzą dalsze czynności w kierunku prowadzenia pojazdu pod działaniem środków odurzających i posiadania narkotyków.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kris

A relacji ze spotkania z Kastnerem nie ma! Co z Was za gazeta!

pytanie

a Kastner kto to taki?

Kris

Kandydat na burmistrza. Nawet relacji z Pakulnis nie ma!

Obiektywnie

No właśnie, co on jest?

Joj !

Swiat wstrzymal oddech.