Napadli na 67-letniego mężczyznę. Przewrócili go i okradli

0

W poniedziałek (25 lipca 2016 r.) do Posterunku Policji w Rynie zgłosił się 67-letni mieszkaniec Rynu, który powiadomił funkcjonariuszy o popełnionym przestępstwie na jego osobie. Mężczyzna powiedział, że siłą został przewrócony na ziemię przez dwoje młodych ludzi. Podczas tego zdarzenia, kobieta przytrzymywała go kolanami przyciskając szyję do ziemi, natomiast mężczyzna po przeszukaniu kieszeni, zabrał mu pieniądze w kwocie 500 złotych, dowód osobisty oraz inne drobne przedmioty. Po chwili napastnicy  pozostawili pokrzywdzonego na ziemi i uciekli w nieznanym kierunku.

Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynikało, że zna on napastników i są to mieszkańcy Rynu.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, zaraz po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego w jego mieszkaniu. Mężczyzna został przewieziony do giżyckiej komendy, gdzie został osadzony w policyjnym areszcie. Kobieta, która brała udział w rozboju, następnego dnia na wezwanie policjantów stawiła się w komendzie.

Kolejno, 27 i 28 lipca 2016 r. Prokurator Rejonowy w Giżycku zastosował wobec podejrzanych Przemysława S. i Anny K. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązał ich do stawiennictwa w tutejszej komendzie dwa razy w tygodniu oraz zakazał kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakazał zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 10 metrów.

Zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanych, jest koniecznością na czas zabezpieczenia prawidłowego toku prowadzonego postępowania w sprawie. Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności.
KPP Giżycko/(I.CH.)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze