Napad z nożem na salon gier w Giżycku

2

W czwartek (17.03.2016) kilka minut po godz. 5:00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, które dotyczyło napadu na pracownicę w punkcie z grami w Giżycku. Napastnik używając siły oraz grożąc nożem, przykładając go do szyi kobiety, zażądał wydania pieniędzy.

Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia ustalili, że młody mężczyzna, który przebywał w lokalu grał na automacie, po czym wyszedł. Po paru minutach wrócił z nałożoną na twarz maską.

Pukał do drzwi, które były zamknięte, kobieta postanowiła je otworzyć i zapytać czego chce mężczyzna. W tym momencie napastnik wpadł do środka pomieszczenia. Pomiędzy nim, a pracownią doszło do szarpaniny, mężczyzna wyciągnął nóż i przyłożył go szyi kobiety, zażądał od niej pieniędzy. Kiedy doprowadził ją do bezbronności, otworzyła sejf i przekazała mężczyźnie 800 złotych. Napastnik uciekł, a pracownica o całym zdarzeniu poinformowała właściciela lokalu.

Jeszcze tego samego dnia, zaledwie trzy godziny po zgłoszeniu zdarzenia sprawca napadu był już w rękach policjantów zespołu operacyjno–rozpoznawczego. Został zatrzymany w mieszkaniu w Węgorzewie, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu w Giżycku. Sprawcą okazał się 25 letni Sylwester K., mieszkaniec Węgorzewa.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju dokonanego z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sylwester K. przyznał się do jego popełnienia. Ponadto w podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli maskę, w której dokonał napadu.

Sylwester K. już wcześniej był karany za podobne przestępstwa z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Kryminalni zwrócili się do prokuratora o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(ICh/TM)

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miki

Który salon?

Mia

Na traugutta