Namiastka świąt w rękach uczniów

0

Właśnie zaczął się okres przedświąteczny. Sklepy i galerie handlowe prześcigają się w dekoracjach świątecznych, w telewizji pojawiają się reklamy świąteczne mające na celu zachęcić do kupowania różnych produktów, które umilą nam ten świąteczny czas. Można, by pomyśleć kolejne Święta Wielkanocne – niestety ponownie jakże inne.

W ubiegłym roku okres przedświąteczny był jedną wielką niewiadomą. Pandemia nie dawała za wygraną. Kiedy mogłoby się wydawać, że sytuacja zmierza ku lepszemu, sytuacja na wschodzie zweryfikowała pojęcie świąt w rodzinnym gronie.

Właśnie w tym czasie wielu z nich nie spędzi świąt przy rodzinnym stole z uwagi na charakter służby.

Mając na uwadze współpracę cywilno – wojskową uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w ramach solidarności z żołnierzami z 41 Batalionu Lekkiej Piechoty, złożyli na ręce dowódcy ppłk. Adama Książaka świąteczne ozdoby.

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną samodzielnie wykonali stroik świąteczny oraz palmę, która ma być namiastką świąt Wielkanocy wszystkim żołnierzom w trakcie realizacji zadań.

Niecodzienna wizyta wywołała wiele pozytywnych emocji i uśmiechu na twarzach dzieci. Uczniowie radośni, że mogli przekroczyć bramę koszar, z wielkim entuzjazmem przemieszczali się po kompleksie, poznając specyfikę służby wojskowej.

„Osoby z niepełnosprawnością intelektualną muszą uczyć się samodzielności oraz zaradności życiowej w konkretnych sytuacjach życiowych. Tylko bezpośrednia obserwacja różnych czynności, możliwość wykonywania samodzielnie i wielokrotnie daje szansę na nabycie potrzebnych umiejętności życiowych. Dlatego tak bardzo, była ważna ta wizyta.” – podkreślają nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Cenna lekcja i spotkanie z żołnierzami na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

Gest wsparcia wywodzi się z wyrażenia poparcia i podziękowania żołnierzom, którzy regularnie wspierają szkołę podczas imprez oraz uroczystości o charakterze patriotyczno – sportowym.

(SOSW Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze