Z udziałem uczniów z rodzicami oraz nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych z terenu gminy Giżycko w sali widowiskowej GOKiR odbyła się w czwartek, 27 października, 5. już edycja uroczystej gali stypendystów Wójta Gminy Giżycko.

Za rok szkolny 2021/2022 zostało przyznanych 30 stypendiów w trzech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce (20), za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe (7) oraz wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne (3).

Nagrodzone dzieci i młodzież ze szkół podstawowych w Wilkasach, Bystrym, Upałtach oraz Spytkowie wyłoniono spośród 52 złożonych wniosków. Otrzymali oni dyplomy i pamiątkowe szklane statuetki, a rodzice w dowód wdzięczności za współudział w sukcesie swych pociech listy gratulacyjne. Na konta każdego z laureatów już niebawem wpłyną również przelewy w wysokości 500 zł.

Najwyższą średnią w gminie (6,0) wylegitymował się obecny piątoklasista Franciszek Rak-Stakun z SP Wilkasy. Niewiele niższe średnie (5,92 oraz 5,77) zdobyły jego szkolne koleżanki Julia Bobek i Małgorzata Górna.

Świetnie wyglądają też sukcesy sportowe gminnych uczniów. Triumfy odnieśli oni m.in. w międzynarodowych zawodach pływackich i żeglarskich, ogólnopolskich zawodach w short tracku i Grunwaldzkich Biegach Przełajowych czy mistrzostwach województwa w lekkoatletyce. Ostatnia nagrodzona trójka dzięki własnej systematycznej pracy osiąga sukcesy w licznych ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach wokalnych i tanecznych reprezentując naszą gminę oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji podczas licznych wydarzeń.

W trakcie popołudniowej gali wybitnie uzdolnionym zadedykowano występy artystyczne Mai Orzoł, Nikoliny Pietrzak i Amelii Somionki oraz grupy tanecznej Non Stop. Stypendia mają na celu docenienie uczniowskich osiągnięć, lecz jednocześnie są wsparciem działań na rzecz wzrostu motywacji, aspiracji edukacyjnych i ich aktywności.

Gratuluję wszystkim młodym ludziom, którzy stanęli dzisiaj na scenie i otrzymali te piękne wyróżnienia. Zasłużyliście sobie na to swoją ciężką i systematyczną pracą. Wytrwałością w dążeniu do celu – podkreślił wójt Marek Jasudowicz. – Wasze sukcesy to także uhonorowanie pracy nauczycieli, rodziców i opiekunów włożonej w wychowanie i wspieranie w rozwijaniu waszych zainteresowań oraz umiejętności.

Stypendia za wysokie wyniki w nauce:

 1. Franciszek Rak-Stakun (6,0) – SP Wilkasy
 2. Julia Bobek (5,92) – SP Wilkasy
 3. Małgorzata Górna (5,77) – SP Wilkasy
 4. Norbert Dickti – SP Wilkasy
 5. Tomasz Dickti – SP Wilkasy
 6. Kinga Zawadka – SP Upałty
 7. Hubert Limanowicz – SP Wilkasy
 8. Julia Kopaczewska – SP Wilkasy
 9. Hanna Nakoneczna – SP Wilkasy
 10. Michał Zatorski – SP Wilkasy
 11. Liliana Majewska – SP Wilkasy
 12. Lena Kozłowska – SP Wilkasy
 13. Julia Żylewicz – SP Wilkasy
 14. Kaja Nacewicz – SP Wilkasy
 15. Zofia Makaryk – SP Bystry
 16. Jakub Król – SP Bystry
 17. Maja Juchniewicz – SP Wilkasy
 18. Natalia Gałązka – SP Wilkasy
 19. Michalina Chmielewska – SP Wilkasy
 20. Sofiia Veklych – SP Wilkasy

Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe:

 1. Kornel Pardo – SP Spytkowo
 2. Julia Wawer – SP Bystry
 3. Kacper Góralczyk – SP Wilkasy
 4. Lidia Jurowska – SP Wilkasy
 5. Maria Orzołek – SP Wilkasy
 6. Antonina Dziekańska – SP Bystry
 7. Jakub Górski – SP Wilkasy

Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne:

 1. Amelia Somionka
 2. Nikolina Pietrzak
 3. Maja Orzoł

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) 

GOKiR Wilkasy/Waldemar Albowicz

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ticzer

Brawo