„Najlepszy z Najlepszych” w giżyckiej Ekomarinie

0

3 grudnia 2018 r. (poniedziałek) w Ekomarinie w Giżycku, ul. Dąbrowskiego 14 w godz. 10.00 – 14.00 (parking znajduje się przy Ekomarinie) odbędzie się druga edycja konkursu Najlepszy z Najlepszych.

Organizatorem konkursu jest Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w ramach dotacji ze Starostwa  Powiatowego w Giżycku oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej. Tematyka Konkursu obejmuje wiedzę związaną z Regionem Wielkich Jezior Mazurskich, ochroną środowiska, wiedzę poszerzoną na zajęciach w ramach kół zainteresowań i własnych pasji uczniów, w szczególności dotyczącą Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

W tym roku konkurs jest dwuetapowy. W zawodach wystartowała reprezentacja szkoły: uczniowie pisali w szkołach test, który wyłonił troje najlepszych zawodników. Wśród nich zostanie wytypowany  lider, startujący do tytułu Najlepszego z najlepszych, a 2 pozostałych uczestników z tej samej szkoły towarzyszy uczestnikowi w roli „kół ratunkowych”. Zawodnicy będą odpowiadać na pytania, po czym do ścisłego finału wyłonionych zostanie pięć najlepszych zespołów, którym pytania zadadzą eksperci. Uczestnicy odpowiadają po uprzednim zgłoszeniu, stosując metodę, „kto pierwszy ten lepszy”. Uczestnik, który odpowie poprawnie na najwięcej pytań wygrywa konkurs. Podczas finału każdy uczestnik będzie miał możliwość poprosić o pomoc towarzyszącą mu dwójkę uczniów. Każdy pomocnik będzie mógł tylko raz udzielić podpowiedzi uczestnikowi.

W tym roku do finału konkursu zgłosiło się 11 szkół średnich z Giżycka, Gołdapi, Pisza, Rucianego-Nidy i Wydmin. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze