Najlepsi w Straży Granicznej

0

15-17 czerwca w Kętrzynie odbyły się zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”.

Do walki stanęło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej odbyła się już kolejna edycja zawodów. Organizatorzy zaplanowali 8 konkurencji, w których funkcjonariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem i sportowym zacięciem.

Zawody otworzył Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej pan Marek Małkowski. Natomiast symbolicznym strzałem pierwszą konkurencję rozpoczął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Tomasz Semeniuk.

Pierwszego dnia funkcjonariusze musieli sprawdzić się w następujących konkurencjach: jazda precyzyjna rowerem i Land Roverem, jazda terenowa pojazdem ATV, bieg sztafetowy (4×400), składanie i rozkładanie broni oraz strzelanie. Nad przebiegiem zawodów i przestrzeganiem zasad regulaminu podczas wykonywanych konkurencji czuwali sędziowie.

W trakcie sportowych zmagań wiele emocji wzbudziła jazda precyzyjna Land Roverem. Sprawność i umiejętności kierowcy w tej dyscyplinie były bardzo szybko i bezbłędnie weryfikowane. Piłka znajdująca się na masce auta nie mogła spaść. Liczył się czas i technika.

Drugiego dnia zawodów odbył się bieg na orientację w terenie. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko kondycję fizyczną ale i prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych , zdobywając tym samym punkty dla swojej drużyny.

Na zakończenie w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięzców.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a na III miejscu, po zaciętej walce stanęła ekipa z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

Puchary oraz nagrody zwycięskim drużynom oraz pozostałym zespołom wręczał Komendant W-MOSG płk SG Tomasz Semeniuk i Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ FSG mjr SG Mariusz Tyl.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze