Nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury. Trwa nabór wniosków

0

Do 2 maja 2023 r. można składać wnioski w sprawie przyznania dorocznych nagród Burmistrza w dziedzinie kultury za osiągnięcia w 2022 roku. Nagroda to docenienie wyjątkowych inicjatyw w dziedzinie twórczości artystycznej, ciekawych projektów lub działań mających wpływ na mieszkańców Giżycka, a także rozwój i promocję naszego miasta.

Nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury przyznawane są w Giżycku od 2006 roku i trafiają w ręce wybitnych osobowości, osób współtworzących kulturalne Giżycko i wywierających duży wpływ na kierunek rozwoju kultury w naszym mieście. 

Nagrody przyznaje Burmistrz z inicjatywy własnej lub na wniosek radnych, stowarzyszeń zrzeszających twórców, instytucji kultury, środowiska twórczego lub grup osób z danego środowiska twórczego.

Burmistrz może ustanawiać i przyznawać nagrody indywidualne lub zbiorowe, o charakterze finansowym lub honorowym. Nagrody mogą otrzymać mieszkańcy Giżycka oraz osoby, których działalność związana jest z Giżyckiem. Nagroda za całokształt działalności może być przyznana tej samej osobie lub grupie osób tylko jeden raz. Każdy spośród nagrodzonych może otrzymać tylko jedną nagrodę za to samo osiągnięcie.

Szczegółowe informacje oraz wniosek dostępne są na stronie Urzędu Miejskiego w Giżycku – gizycko.pl 

UM Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze