Nad jeziorem Niegocin powstaje Eko Plaża. Otwarcie już w majówkę [ZDJĘCIA]

6
fot. Piotr Tomasz Suchta

Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, w Giżycku nad jeziorem Niegocin powstaje ciekawe, nowe miejsce dla mieszkańców, żeglarzy i turystów. Na pograniczu Giżycka i Wilkas otwarta zostanie ogólnodostępna plaża z kąpieliskiem, wypożyczalnią sprzętu wodnego, sauną, nowymi sanitariatami oraz placem zabaw dla dzieci.

Z Eko plaży będzie można swobodnie przejść do Beach Baru, z tarasem nad jeziorem i platformami wypoczynkowymi z widokiem na szlak wodny. Eko Plaża znajduje się tuż obok wejścia do Kanału Niegocińskiego.

22 marca miał miejsce dzień otwarty Eko Plaży. Przedstawiciele inwestora zaprezentowali wyposażenie wypożyczalni oraz opowiedzieli o założeniach inwestycji. W wypożyczalni będą dostępne tradycyjne kajaki, rowery wodne, deski SUP, jak również napędzane energią elektryczną deski e-foil, deska z napędem elektrycznym i kierownicą oraz łódź Quicksilver Active Open 675 z silnikiem elektrycznym oraz katamaran Solliner 21 napędzany energią elektryczną i słoneczną z paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo na terenie będzie dostępna ładowarka elektryczna dla aut i łodzi elektrycznych dla gości.

Pomysł na tę inwestycję był podobny do innych naszych działań na Mazurach. Staramy się stworzyć inicjatywy, z których sami, jako miłośnicy Mazur, chcielibyśmy korzystać. Jest to przestrzeń otwarta, dostępna dla mieszkańców miasta, rezydentów osiedla i pobliskiego portu oraz turystów i żeglarzy. Część usług, takich jak sauna czy balia, będzie całoroczna – mówił przedstawiciel inwestora, Paweł Lickiewicz.

Niedawno ta przestrzeń została nominowana do nagrody Św. Brunona, patrona Giżycka – prestiżowej nagrody przyznawanej przez władze miasta. Samej nagrody (w tym roku) nie zdobyliśmy, ale jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Mamy nadzieję stworzyć nowe miejsce na mapie Giżycka i na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie będą mogli spotkać się mieszkańcy, żeglarze, miłośnicy rekreacji wodnej oraz Ci, którzy lubią dobrze zjeść lub po prostu cieszyć się fenomenalnym widokiem na jezioro.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu: EKO PLAŻA – utworzenie ośrodka wodnego wypoczynku oferującego innowacyjne, kompleksowe i ekologiczne produkty i usługi. Beneficjent projektu, Krzysztof Lickiewicz, korzysta z dotacji w ramach Mechanizmu Funduszy Norweskich w wysokości 473 tys euro.

Eko Plaża będzie dostępna dla gości od 1 maja 2024 r.

(info. prasowa, fot. Piotr Tomasz Suchta) 

Lokalizacja plaży

Subskrybuj
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
3 bobry

Milosciwie Wojciech panujacy zdazy przeciac szarfe?

BAurusia

Czy jest teren a którym powstanie EkoPlaza bo już po LOK u mamy pozamiatane a straszydło na plaży miejskiej…

No, ale..

I to wszystko za darmochę oczywiście?

GregP

Plaza bezplatnie

Pytam

Czy ktoś wie, w którym to dokładnie miejscu?

Wilkasiak

To jest przy tych apartamentach między Wilkasami a Giżyckiej, w sumie to zaraz na początku Wilkas za przejazdem kolejowym po lewej stronie