Na Wielkich Jeziorach Mazurskich trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu żeglugowego

0
fot. RZGW Białystok

Pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku rozpoczęli znakowanie szlaków żeglugowych w systemie Wielkich Jezior Mazurskich.

Prace związane z oznakowaniem szlaków żeglugowych na Mazurach rozpoczęły się 3 kwietnia. Szlak rozstawiany jest na długości około 150 km za pomocą boi i znaków brzegowych. Sprawdzany jest najpierw pod względem bezpieczeństwa dla żeglugi, znakowane są przeszkody znajdujące się pod wodą i wyznaczana głębokość szlaku.

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich wyznaczany jest szlak główny z Węgorzewa przez Giżycko i Mikołajki do Rucianego-Nidy. Obok szlaku głównego ustawianych jest 5 szlaków bocznych: na jeziorze Śniardwy do Okartowa, na jeziorze Bełdany w kierunku śluzy Guzianka I i II i jeziora Nidzkiego, w kierunku miasta Ryn (jezioro Ryńskie), z jeziora Niegocin do jeziora Kisajno poprzez kanał Niegociński i jezioro Tajty i kanał Piękna Góra oraz szlak boczny z jeziora Mamry do miejscowości Ogonki na jeziorze Święcajty.

fot. RZGW Białystok

W tym roku zakończyliśmy wszystkie prowadzone w systemie Wielkich Jezior Mazurskich kompleksowe prace remontowe. Na wodniaków czekają zmodernizowane kanały i odnowione śluzy, które nie tylko poprawiły estetykę ale przede wszystkim bezpieczeństwo żeglugi – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Termin zakończenia oznakowania szlaków na Mazurach planowany jest 22 kwietnia.

Przypominamy, że sezon żeglugowy oficjalnie uznaje się za otwarty po wydaniu przez Wody Polskie komunikatu nawigacyjnego.

Aktualne komunikaty, informujące o warunkach nawigacyjnych na drogach wodnych w administracji RZGW w Białymstoku są dostępne na stronie internetowej, pod adresem https://www.gov.pl/wody-polskie-bialystok/zegluga-srodladowa

(źródło: RZGW w Białymstoku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze