Na Warmii i Mazurach wypłacono już prawie 129 tys. świadczeń

1

Już ponad 1 mld zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry start”. Wnioski o „300 +” można składać do końca listopada. Na Warmii i Mazurach wypłacono już prawie 129 tys. świadczeń na kwotę blisko 39 mln. zł.

Wnioski o wypłatę świadczenia można składać od 1 lipca tego roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Nabór wniosków w ramach „300+” rozpoczął się 1 lipca. W tym czasie rodzice i opiekunowie złożyli ich już blisko 2,8 mln. To pokazuje, że nie mają oni problemu z wnioskowaniem o świadczenie online – od tego roku bowiem wnioski o świadczenie „Dobry start” złożymy wyłącznie internetowo – powiedziała Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego

Środki te pozwolą na zakupy związane z powrotem do szkoły. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który od tego roku zajmuje się obsługą programu, doskonale sobie z tym zadaniem radzi – świadczenia rozpatrywane są sprawnie, a pieniądze szybko trafiają na konta. Pragnę przypomnieć, że wnioski o świadczenie „Dobry start” można składać do 30 listopada br. – dodaje rzeczniczka

Większość uprawnionych osób złożyło już wniosek o świadczenie, które jest wypłacane w postaci 300 zł.

W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z „Dobry start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie np. wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia.

Anna Ilukiewicz

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS 

województwa warmińsko-mazurskiego

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
WEyyyt

To jest dramat, a nie powód do dumy i wstawiania artykułu…