Reklama

176 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci giżyckiej komendy. 

Giżyccy policjanci prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w ramach realizacji informacji operacyjnej udali się na jedną z posesji na terenie powiatu giżyckiego, gdzie przechowywany miał być tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu, w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Po zważeniu okazało się, że łączna waga zabezpieczonego towaru to 176 kg.

Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 190 tys. zł.

Nielegalny towar zatrzymano do dalszego postępowania.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tym karom łącznie.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz Niewierny
Tomasz Niewierny
16 kwietnia 2020 15:19

Ha ha ha, ale przestępstwo tytoń znaleźli 176 kg ? przecież to nie marycha, tylko zwykłe liście tytoniu pokrojone . licząc za kilogram 100 zł x 176 kg = 17600 chyba , że palacz który szuka taniego tytoniu połakomi się i kupi go za 1079, 55 za kilogram… zarabiając 1923 zł miesięcznie

Palacz
Palacz
15 kwietnia 2020 11:41

Pewnie na własny użytek