Giżyccy policjanci wyjaśniają, co się stało z bronią należącą do myśliwego. Mieszkaniec Giżycka zagubił broń w niedzielę 4 grudnia br.

Zagubionej broni myśliwskiej poszukują teraz giżyccy policjanci. Właściciel nie wie, co dokładnie stało się z jego bronią. Jasne jest tylko, że w niedzielę (4 grudnia 2016 r.) około godziny 19:30 mężczyzna zostawił broń umieszczoną w futerale na bagażniku swojego auta, samochód był zaparkowany na posesji. Na chwilę wrócił do domu, zabrał potrzebne rzeczy i wsiadł do samochodu. Odjechał ulicą Obwodową w kierunku miejscowości Wilkasy. Kiedy się zorientował, że nie schował broni do samochodu, wrócił do Giżycka na własną posesję, jednak broni nigdzie nie było.

Zagubiona broń myśliwska to: SAKO IV kaliber 30-06 nr 988116 rok produkcji 2000. Sztucer posiada zamontowaną lunetę marki Delta Optical Titanium 2,5-10×56 oraz magazynek z amunicją RWS kaliber 30-06 w ilości 5 sztuk. Z bronią zaginęła również latarka marki Fenix o mocy 2000 lumenów.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia, bądź znają okoliczności i osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą  o skontaktowanie się z Komendą Powiatową Policji w Giżycku – Wydziałem Kryminalnym przy ul. 1 – go Maja 26 lub telefonicznie pod numerami telefonów: Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Giżycku (87) 429 92 00, 997 czynny cała dobę lub (87) 429 9214 – sekretariat Wydziału Kryminalnego.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z kodeksem karnym osoby, które bez wymaganego zezwolenia posiadają broń palną lub amunicję podlegają karze pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze