Myśleli, że ujdzie im to na sucho. Nie wiedzieli, że obserwuje ich policyjny dron (wideo)

14

Policjanci z Giżycka wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona. Kierowcy myśleli, że przejazd bez zatrzymania przed znakiem „STOP” ujdzie im płazem, jednak posypały się mandaty. 

Dzięki bezzałogowemu statkowi powietrznemu policjanci mogą jeszcze szybciej reagować na zagrożenia, jakie pojawiają się na drogach. Drony wyposażone są w precyzyjne kamery, które rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Podczas takich działań funkcjonariusze obserwują czy podróżni stosują się do przepisów i postępują zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

W czwartek (26.05) policjanci z Giżycka wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, na drogach powiatu przyglądali się kierującym z góry.

Jednym z punktów kontroli był przejazd kolejowy w miejscowości Siedliska (gmina Wydminy), gdzie funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy stosują się do znaku „STOP” pokonując przejazd kolejowy. W tym przypadku nie wszyscy stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Na tym się jednak nie kończyło. Informacja o ujawnionych nieprawidłowościach przekazywana była do będących w pobliżu patroli, które wyciągały konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców – przekazują giżyccy policjanci. 

Działania prowadzone były również na drodze wojewódzkiej numer 655. Na 28 kontroli, 25 kierowców nie zastosowało się do przepisów drogowych, w związku z czym funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne, został zatrzymany również dowód rejestracyjny. 

(źródło: KPP Giżycko/ (ich/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
emil
emil
2 czerwca 2022 07:20

Reperowanie budżetu gminy? za friko!

reks
reks
odpowiedział na komentarz  emil
2 czerwca 2022 11:31

raczej łapanie drogowych czubków, których nie brakuje

Zdziwiony
Zdziwiony
31 maja 2022 11:14

Nie wiem z czym ludzie mają problem. Stop to stajesz, ograniczenie do 50 to jedziesz 50. Czy to tak trudno zrozumieć?

fred
fred
odpowiedział na komentarz  Zdziwiony
31 maja 2022 14:06

Debile tych oczywistości nie panimają.

fred
fred
31 maja 2022 07:38

Ile jest za przejechanie STOPka? 500?

Xyz
Xyz
odpowiedział na komentarz  fred
31 maja 2022 11:15

Dokładnie

Niko
Niko
30 maja 2022 20:06

Żaden pociąg tam nie jeździ brak torów

Mmmmm
Mmmmm
odpowiedział na komentarz  Niko
30 maja 2022 20:52

Pociąg towarowy nadal jeździ.