Myślała, że inwestuje w akcje Orlenu. Straciła ponad 32 tys. złotych!

0

Policja ostrzega przed nową metodą oszustwa, tym razem na akcje spółek Skarbu Państwa. W Internecie można znaleźć fałszywe ogłoszenia o możliwości szybkiego zysku przez inwestycję w paliwo, złoto czy akcje spółek skarbu państwa. Oszuści obiecują szybki i duży zysk zainwestowanych pieniędzy.

Niestety, zabrakło czujności 29-letniej mieszkance gminy Giżycko, która uwierzyła, że inwestuje w akcje koncernu naftowego, a w efekcie straciła dużą kwotę pieniędzy.

Do oszustwa doszło wczoraj (17.08.). Fałszywe ogłoszenie opublikowane na znanym portalu społecznościowym skusiło 29-latkę do zainstalowania oprogramowania na swoim komputerze.

Szybko skontaktował się z nią mężczyzna podający się za konsultanta ,,Orlenu’’. Mężczyzna w rozmowie telefonicznej instruował o czynnościach jakie ma wykonać, logując się do swojego konta bankowego. Nieświadoma zagrożenia, za pomocą zainstalowanego programu, które zasugerował jej rozmówca, dała mężczyźnie możliwość operowania zasobami swojego konta – przekazują policjanci z KPP Giżycko. 

Kiedy na oczach kobiety z konta zniknęło ponad 32 tys. złotych, zorientowała się, że została oszukana.

Uważajmy na fałszywe ogłoszenia w mediach społecznościowych. Możemy na nie natrafić na wielu portalach społecznościowych i stronach internetowych, jak też możemy je otrzymać za pomocą sms lub e-mail. Za każdym razem należy sprawdzić czy ogłoszenia jest autentyczne. Nie instalujmy oprogramowania ani aplikacji, które sugerują nam rozmówcy. Przede wszystkim nie podejmujmy decyzji pod wpływem chwili, a zwłaszcza skuszeni wysokimi zarobkami – apelują policjanci. 

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze