LISTY CZYTELNIKÓW. Poniżej publikujemy list nadesłany przez Czytelniczkę naszego serwisu. 

“Witam serdecznie. Mam na imię Zofia i zamieszkuję jedną z miejscowości w naszej pięknej gminie Giżycko. Zdecydowałam się na napisanie tego listu ponieważ gdy widzę na co przeznaczane są pieniądze z programu 500 +, bynajmniej w mojej miejscowości, to moje nerwy tego nie wytrzymują! Bo czy wyrzucanie na śmietnik jedzenia takiego z górnej półki świadczy o rozsądnym wykorzystywaniu tych pieniędzy? Czy hurtowe zakupy zabawek, które walają się wszędzie to też cel tej pomocy? Czy każde dziecko w rodzinie musi mieć laptopa, smartfona, czy też inny cud techniki? Bywam codziennie w naszym miejscowym sklepiku i łatwo zauważyć, że sprzedaż alkoholu i papierosów wzrosła lawinowo. Są również tacy, którzy wybierając się na zakupy do Giżycka lub innego miasta zamawiają taryfę, każą się obwieźć gdzie trzeba i nie trzeba i zawieźć z zakupami do domu. Jak można być spokojnym patrząc na takie coś? Wiem, że są ludzie rozsądni, którzy z sensem inwestują te pieniądze , ale proszę mi wierzyć, że w mojej miejscowości nie ma takiej rodziny. I w żaden sposób nie kieruje mną zazdrość, raczej brak zrozumienia dla marnotrawienia publicznych pieniędzy, które mogłyby zostać przekazane na inne cele. Ja przez całe życie musiałam ciężko pracować i liczyć się z każdą złotówką żeby wykształcić dzieci i przeżyć w miarę godnie każdy miesiąc. Nasze państwo jest wspaniałomyślne! Nie da skrzywdzić patologii, a uczciwy człowiek musi harować, płacić podatki, nie ma dla takiego taryfy ulgowej. Byłabym wdzięczna o wasze opinie i komentarze ponieważ jestem ciekawa co dzieje się w innych miejscowościach w temacie 500 +. Wyrzuciłam z siebie to co mnie bolało i czuję się trochę lepiej.”

95
Dodaj swój komentarz

avatar
45 Comment threads
50 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
KrisKrisAlaAlaLolo80 Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Ala
Gość
Ala

Mam za ściną patologię – mamusia, tatuś + 3 latorośli. Oboje nie pracują, bo jak sami powiedzieli, nie chce im się robić, wolą dzieci płodzić i z nich żyć. Tatuś rodziny, to nadpobudliwy pijak wszczynający awantury, mamusia, to alkoholiczka (żłopie piwsko nawet będąc w ciąży) i nałogowa palaczka (odpala papierosa od papierosa również w ciąży). Dzieci ciągle wrzeszczą, szaleją, biją się, nie są wychowywane, tylko hodowane dla 500+. Pomimo zgłoszeń sąsiadów mops nie działa skutecznie i ma na wszystko wylane, dalej sponsorując tych patoli. Zapraszam szanownego pana prezesa Jarosława aby przyjechał do tej rodziny z wizytacją i sprawdził, jak beneficjenci… Czytaj więcej »

Kris
Gość
Kris

Tak Pis zdobywa głosy w wyborach. Tylko czemu kosztem ludzi ciężko pracujących których przez podwyzki cen nie bedzie już stać nawet na opłaty.

Lolo80
Gość
Lolo80

Ludzie niedługo wybory nasz kochany pis musi mieć wyborców więc pytam kogo 500+

M
Gość
M

Należy natychmiast zlikwidować wszelkie zasiłki, dotacje na kopulacje i głodem zmusić bydło rozpłodowe do podjęcia pracy. Ja nie mam zamiaru ich utrzymywać! Mają zdrowie do picia ,ale nie do pracy .Szlag mnie trafia jak widzę wielodzietnych nygusów prezentujących roszczeniową postawę. To pasożyty z pokolenia na pokolenie, z genetyczną niechęcią do pracy. Ich jedynym osiągnięciem w życiu jest spłodzenie bachora. Bezzębne matki-alkoholiczki kryte przez swoich zmieniających się konkubentów żyją z moich podatków! Od rana wiszą na klamce opieki społecznej. Mieszkają w mieszkaniach socjalnych opłacanych przez państwo, czyli nas. Ich dzieci jeżdżą na darmowe kolonie z MOPS-u, jedzą bezpłatne obiady w szkole,… Czytaj więcej »

m
Gość
m

100 % racja Mnie też krew zalewa jak na to patrzę i co gorsza płacę podatki żeby tak zwana bieda miała lepiej niż ja. Trzeba było jeszcze dopisać że nie którzy z tych RODZICÓW mają renty bo się padaczek dorobili od picia przez połowę swojego szarego życia

Ala
Gość
Ala

Wspaniały komentarz do tej patologicznej sytuacji, która opanowała nasz kraj. 500+, to złodziejstwo w biały dzień w białych rękawiczkach.

Tomasz
Gość
Tomasz

Nie zgodzę się z autorką, niemniej jednak chcę podkreślić, iż z mojego punktu widzenia. Przez 30 dni zarabiam ~8000 zł. Utrzymuje 3-osobową rodzinę. Stać naszą rodzinę na ekskluzywne towary. 500 zł to są hojne dary i na szczęście. Nie wiele z tym zrobisz, a po drugie ten kto się stara idzie do przodu i nie patrzy na to co u kogoś, a na swoje lokalne sprawy – rodzina

Mirek
Gość
Mirek

Ja zarabiam 7000,- i utrzymuje 4 osobową rodzinę. Nie narzekam na biedę ale obok mnie mieszka rodzina która żyje z zasiłków i to całkiem nie źle bo ok 13000,- bez wychodzenia z domu. Ja niestety muszę rano wstać i iść do pracy a przy wypłacie odbiją mi podatek żeby sąsiedzi nie zaznali tego trudu co ja tzn. PRACY.