LISTY CZYTELNIKÓW. Poniżej publikujemy list nadesłany przez Czytelniczkę naszego serwisu. 

“Witam serdecznie. Mam na imię Zofia i zamieszkuję jedną z miejscowości w naszej pięknej gminie Giżycko. Zdecydowałam się na napisanie tego listu ponieważ gdy widzę na co przeznaczane są pieniądze z programu 500 +, bynajmniej w mojej miejscowości, to moje nerwy tego nie wytrzymują! Bo czy wyrzucanie na śmietnik jedzenia takiego z górnej półki świadczy o rozsądnym wykorzystywaniu tych pieniędzy? Czy hurtowe zakupy zabawek, które walają się wszędzie to też cel tej pomocy? Czy każde dziecko w rodzinie musi mieć laptopa, smartfona, czy też inny cud techniki? Bywam codziennie w naszym miejscowym sklepiku i łatwo zauważyć, że sprzedaż alkoholu i papierosów wzrosła lawinowo. Są również tacy, którzy wybierając się na zakupy do Giżycka lub innego miasta zamawiają taryfę, każą się obwieźć gdzie trzeba i nie trzeba i zawieźć z zakupami do domu. Jak można być spokojnym patrząc na takie coś? Wiem, że są ludzie rozsądni, którzy z sensem inwestują te pieniądze , ale proszę mi wierzyć, że w mojej miejscowości nie ma takiej rodziny. I w żaden sposób nie kieruje mną zazdrość, raczej brak zrozumienia dla marnotrawienia publicznych pieniędzy, które mogłyby zostać przekazane na inne cele. Ja przez całe życie musiałam ciężko pracować i liczyć się z każdą złotówką żeby wykształcić dzieci i przeżyć w miarę godnie każdy miesiąc. Nasze państwo jest wspaniałomyślne! Nie da skrzywdzić patologii, a uczciwy człowiek musi harować, płacić podatki, nie ma dla takiego taryfy ulgowej. Byłabym wdzięczna o wasze opinie i komentarze ponieważ jestem ciekawa co dzieje się w innych miejscowościach w temacie 500 +. Wyrzuciłam z siebie to co mnie bolało i czuję się trochę lepiej.”

82
Dodaj swój komentarz

avatar
43 Comment threads
39 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
20 Comment authors
ediMTomaszJa Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
M
Gość
M

Należy natychmiast zlikwidować wszelkie zasiłki, dotacje na kopulacje i głodem zmusić bydło rozpłodowe do podjęcia pracy. Ja nie mam zamiaru ich utrzymywać! Mają zdrowie do picia ,ale nie do pracy .Szlag mnie trafia jak widzę wielodzietnych nygusów prezentujących roszczeniową postawę. To pasożyty z pokolenia na pokolenie, z genetyczną niechęcią do pracy. Ich jedynym osiągnięciem w życiu jest spłodzenie bachora. Bezzębne matki-alkoholiczki kryte przez swoich zmieniających się konkubentów żyją z moich podatków! Od rana wiszą na klamce opieki społecznej. Mieszkają w mieszkaniach socjalnych opłacanych przez państwo, czyli nas. Ich dzieci jeżdżą na darmowe kolonie z MOPS-u, jedzą bezpłatne obiady w szkole,… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Nie zgodzę się z autorką, niemniej jednak chcę podkreślić, iż z mojego punktu widzenia. Przez 30 dni zarabiam ~8000 zł. Utrzymuje 3-osobową rodzinę. Stać naszą rodzinę na ekskluzywne towary. 500 zł to są hojne dary i na szczęście. Nie wiele z tym zrobisz, a po drugie ten kto się stara idzie do przodu i nie patrzy na to co u kogoś, a na swoje lokalne sprawy – rodzina

Ja
Gość
Ja

Precz z patologia i 500+

Aneta
Gość
Aneta

Według mnie 500 + jest bez sensu.Patologia się cieszy.Darmozjady