LISTY CZYTELNIKÓW. Poniżej publikujemy list nadesłany przez Czytelniczkę naszego serwisu. 

“Witam serdecznie. Mam na imię Zofia i zamieszkuję jedną z miejscowości w naszej pięknej gminie Giżycko. Zdecydowałam się na napisanie tego listu ponieważ gdy widzę na co przeznaczane są pieniądze z programu 500 +, bynajmniej w mojej miejscowości, to moje nerwy tego nie wytrzymują! Bo czy wyrzucanie na śmietnik jedzenia takiego z górnej półki świadczy o rozsądnym wykorzystywaniu tych pieniędzy? Czy hurtowe zakupy zabawek, które walają się wszędzie to też cel tej pomocy? Czy każde dziecko w rodzinie musi mieć laptopa, smartfona, czy też inny cud techniki? Bywam codziennie w naszym miejscowym sklepiku i łatwo zauważyć, że sprzedaż alkoholu i papierosów wzrosła lawinowo. Są również tacy, którzy wybierając się na zakupy do Giżycka lub innego miasta zamawiają taryfę, każą się obwieźć gdzie trzeba i nie trzeba i zawieźć z zakupami do domu. Jak można być spokojnym patrząc na takie coś? Wiem, że są ludzie rozsądni, którzy z sensem inwestują te pieniądze , ale proszę mi wierzyć, że w mojej miejscowości nie ma takiej rodziny. I w żaden sposób nie kieruje mną zazdrość, raczej brak zrozumienia dla marnotrawienia publicznych pieniędzy, które mogłyby zostać przekazane na inne cele. Ja przez całe życie musiałam ciężko pracować i liczyć się z każdą złotówką żeby wykształcić dzieci i przeżyć w miarę godnie każdy miesiąc. Nasze państwo jest wspaniałomyślne! Nie da skrzywdzić patologii, a uczciwy człowiek musi harować, płacić podatki, nie ma dla takiego taryfy ulgowej. Byłabym wdzięczna o wasze opinie i komentarze ponieważ jestem ciekawa co dzieje się w innych miejscowościach w temacie 500 +. Wyrzuciłam z siebie to co mnie bolało i czuję się trochę lepiej.”

Zostaw odpowiedź

80 Komentarzy "“My harujemy, a patologia ma przywileje!” Czytelniczka ostro o programie 500+"

avatar
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Tomasz
Gość

Nie zgodzę się z autorką, niemniej jednak chcę podkreślić, iż z mojego punktu widzenia. Przez 30 dni zarabiam ~8000 zł. Utrzymuje 3-osobową rodzinę. Stać naszą rodzinę na ekskluzywne towary. 500 zł to są hojne dary i na szczęście. Nie wiele z tym zrobisz, a po drugie ten kto się stara idzie do przodu i nie patrzy na to co u kogoś, a na swoje lokalne sprawy – rodzina

Ja
Gość

Precz z patologia i 500+

Aneta
Gość

Według mnie 500 + jest bez sensu.Patologia się cieszy.Darmozjady

Anonimowo
Gość

Powinni zabrać to 500+ patologia i tyle w temacie !!!!

Anonimowo
Gość

Nie mogą. Zwolniłem sie z pracy. Kupiłem auto na kredyt i kto mi zapłaci. Taki program powinien być gwarantowany długoterminowo. A jak podniosą płace to zobaczymy, może by sie popracowało bo nuda tak cały dzień auto polerować.