Musical Retro w GOK-ach, świetlicach i DPS

0

Zaczęło się od dwóch koncertów pod koniec minionego roku w sali widowiskowej GOKiR Wilkasy. Okazało się jednak, że repertuar i wykonanie piosenek i wierszy z okresu międzywojennego pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat” tak bardzo przypadł widzom do gustu, zyskując uznanie w całym powiecie, że odegrano jeszcze sześć edycji. Dzieci i młodzież, członkowie zespołu Kaprys i seniorzy z gminy Giżycko przedstawili 14 kultowych piosenek oraz teksty Juliana Tuwima i Kazimiery Iłłakowiczówny.

Nasz zespół aktorski zaproszono do ośrodków kultury w Rynie i Miłkach, świetlic wiejskich w Upałtach Małych, Kamionkach i Pierkunowie, zawitał także do Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Występując tam w stylowym sukniach z falbanami i cekinami oraz oryginalnych kamizelkach zrobili prawdziwą furorę.

Publiczność w różnym wieku wprost rozpływała się w zachwytach, słuchając ponadczasowych przebojów Eugeniusza Bodo, Kaliny Jędrusik, Marii Koterbskiej, Mieczysława Fogga, Heleny Grossówny, Hanki Ordonówny, Bernarda Ładysza i Aleksandra Żabczyńskiego.

Musical usytuowany w stylowej, warszawskiej kawiarni pokazał, że mimo upływu lat klasyka ma się dobrze, przebijając nawet współczesną twórczość. „Ada, to nie wypada”, „Sexapil”, „Już taki jestem zimny drań” czy „Powróćmy jak za dawnych lat” – takie hity brzmiały w latach 20-tych i 30-tych, sprawdzają się też obecnie, podobając się młodzieży, ze łzami w oczach i wypiekami na twarzach słuchali ich również pensjonariusze giżyckiego DPS.

Jak widać spektakl ,,Lata 20, lata 30” w reżyserii Barbary Somionki cieszył się wśród publiczności dużym uznaniem.

(Tekst, fot.: GOKiR Wilkasy) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze