Musical „Kochanie bez granic” w Ekomarinie

0

W niedzielę 18 października o godz. 19.00 w giżyckiej Ekomarinie (wstęp wolny) pojawi się liczna grupa utalentowanej młodzieży z Warmii i Mazur – wykonawcy widowiska musicalowego pt.„Kochanie bez granic”, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży SUKCES. Przedstawienie powstało jako efekt cyklu warsztatów artystycznych prowadzonych przez ekspertów, przygotowujących młodzież pod względem wokalnym, teatralnym i tanecznym.

Musical łączy polsko-słowiańskie tradycje muzyczne z obecnymi trendami we współczesnej muzyce , co nadaje mu oryginalne brzmienie. Treść libretta oparta jest na wątku miłości dwojga młodych ludzi rozdzielonych wschodnią granicą naszego kraju, w odniesieniu do problemów Polaków żyjących na dawnych Kresach Polski. Zawiera patriotyczne, wzruszające sceny. Porusza emocje związane z koniecznością rozstań, tęsknotą, nadzieją, poszukiwaniem własnej tożsamości, a także nośne roztańczone i rozśpiewane sceny zbiorowe, pełne radości i młodzieńczej energii.

W musicalu występuje uzdolniona młodzież i dzieci z Mrągowa, Giżycka, Kętrzyna, Biskupca i Olsztyna. Spektakl jest dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko – Mazurskiego i Giżyckiego Centrum Kultury. Zapraszamy! Przyjdźcie, zobaczcie, posłuchajcie.

Reżyseria: Irena Telesz – Burczyk, aktorka od 1975 zawodowo związana z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Autorami musicalu są: Jerzy Jarosław Dobrzyński, który napisał muzykę  i Jadwiga Has, autorka słów piosenek. Adaptacja scenariusza: Agata Dowhań, choreografia: Katarzyna Rakowska, przygotowanie wokalne: Agata Dowhań, Mariusz Garnowski, Cezary Nowakowski, koordynator projektu: Ewa Figura.

kochanie

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze