Może ktoś oznaczy prawidłowo te parkingi [LIST CZYTELNIKA]

13

Poniżej publikujemy wiadomość od Czytelnika.

Piszę w sprawie płatnych parkingów w Giżycku. Nie chce rozstrzygać czy płatne parkingi były dobrym czy złym pomysłem, chciałbym poruszyć problem dotyczący ich oznaczenia.

Z tego co się orientuje to w Giżycku obowiązują dwie strefy parkowania (nie rozumiem czemu dwie strefy w tak małym mieście), każda z nich ma nieco rózne godziny i dni jeśli chodzi o pobieranie opłat. Tylko proszę mi wytłumaczyć (w komentarzach), skąd osoby przyjezdne mają wiedzieć w jakiej strefie parkują skoro oznakowanie płatnych parkingów jest bardzo znikome? Może ktoś oznaczy prawidłowo te parkingi.

Ja rozumiem, że ktoś to płatne parkowanie wprowadzał szybko, ale z tego co się orientuje (po rozmowie z panią w lokalnym sklepie) nawet mieszkańcy miasta mają problem z tym żeby powiedzieć na jakiej ulicy, parkingu parkuje się odpłatnie i jaka to jest strefa. Czasem odwiedzam Giżycko i naprawdę ciężko było mi zrozumieć czemu ktoś wpadł na pomysł żeby te kilka ulic i parkingów podzielić na oddzielne strefy, jedną zarządza miasto a drugą chyba prywatna firma.

Kolejna sprawa to, nie wiem czemu ktoś nie wpadł tez na pomysł żeby te 15-30 minut zrobić bezpłatne, nawet po to żeby móc podjechać, zaparkować i zrobić zakupy lub załatwić sprawę w banku czy urzędzie.

*******************************************
Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale “List czytelnika” publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: kontakt@gizycko.info

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr
Piotr
17 maja 2021 13:28

może przyszły burmistrz zlikwiduje płatne parkingi? Bo żadnych plusów z nich nie ma dla mieszkańców, tylko kasa dla miasta !

Anna
Anna
odpowiedział na komentarz  Piotr
18 maja 2021 19:42

Budżet miasta przeznaczany jest między innymi na infrastrukturę miasta czyli dla wszystkich gizyczczan

andy
andy
17 maja 2021 07:44

jak ktoś jest tępy to nawet znak 2m na 2m nie pomoże

OnX
OnX
16 maja 2021 18:09

Ja tam widzę na każdym znaku [P] napis PŁATNY. Można jeszcze coś żeby się ludzie nie gubili? Może przewodnika do każdego kierowcy? ha ha ha
Odbierać prawa jazdy za nieznajomość znaków.
I ja też nie rozumiem o jakie 2 strefy chodzi. Jest jedna przecież i płatne parkingi. Obsługuje je ta sama firma z takimi samymi stawkami. Ktoś chyba robi gównoburzę. Pewnie ci sami braciszkowie.

Roman
Roman
odpowiedział na komentarz  OnX
16 maja 2021 18:16

od 1 maja do 30 września na terenie Giżycka będzie obowiązywała Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania i Płatnych Parkingów (SSPP i PP).

I co????

niebieska karteczka
niebieska karteczka
odpowiedział na komentarz  OnX
16 maja 2021 18:44

A ja mam wrażenie, że znaki były wieszane w piatek))))

niebieska karteczka
niebieska karteczka
odpowiedział na komentarz  niebieska karteczka
16 maja 2021 18:46

te pionowe, czyli 2 tygodnie po starcie

Ares
Ares
odpowiedział na komentarz  OnX
16 maja 2021 18:53

Może trzeba lepiej ludzi poinformować, a nie ogłaszać nie wiadomo gdzie i zdziwieni że ludzie się gubią

niebieska karteczka
niebieska karteczka
odpowiedział na komentarz  OnX
16 maja 2021 18:55

Panie Wojciech, pokazać zdjęcia? Przedstawić świadków?

niebieska karteczka
niebieska karteczka
16 maja 2021 17:25

Proponuję zrewanżować się Wojciechowi Komturowi w nadchodzących wyborach. Kto jest za – łapka w górę. Kto kocha Wojciecha i kocha włazić mu w d.. – łapka w dół

Pytanie
Pytanie
odpowiedział na komentarz  niebieska karteczka
16 maja 2021 17:35

Mnie zastanawia inna sprawa. Ogólnie na płatnych parkingach zrobiło się dużo wolnego miejsca. Pytanie gdzie ludzie zaczęli parkować? Widziałem że koło poczty na parkingu zrobił się młyn w tygodniu jak ludzie do pracy przyjeżdżają

niebieska karteczka
niebieska karteczka
odpowiedział na komentarz  Pytanie
16 maja 2021 18:07

na osiedlu 30 lecia