Może ktoś oznaczy prawidłowo te parkingi [LIST CZYTELNIKA]

13

Poniżej publikujemy wiadomość od Czytelnika.

Piszę w sprawie płatnych parkingów w Giżycku. Nie chce rozstrzygać czy płatne parkingi były dobrym czy złym pomysłem, chciałbym poruszyć problem dotyczący ich oznaczenia.

Z tego co się orientuje to w Giżycku obowiązują dwie strefy parkowania (nie rozumiem czemu dwie strefy w tak małym mieście), każda z nich ma nieco rózne godziny i dni jeśli chodzi o pobieranie opłat. Tylko proszę mi wytłumaczyć (w komentarzach), skąd osoby przyjezdne mają wiedzieć w jakiej strefie parkują skoro oznakowanie płatnych parkingów jest bardzo znikome? Może ktoś oznaczy prawidłowo te parkingi.

Ja rozumiem, że ktoś to płatne parkowanie wprowadzał szybko, ale z tego co się orientuje (po rozmowie z panią w lokalnym sklepie) nawet mieszkańcy miasta mają problem z tym żeby powiedzieć na jakiej ulicy, parkingu parkuje się odpłatnie i jaka to jest strefa. Czasem odwiedzam Giżycko i naprawdę ciężko było mi zrozumieć czemu ktoś wpadł na pomysł żeby te kilka ulic i parkingów podzielić na oddzielne strefy, jedną zarządza miasto a drugą chyba prywatna firma.

Kolejna sprawa to, nie wiem czemu ktoś nie wpadł tez na pomysł żeby te 15-30 minut zrobić bezpłatne, nawet po to żeby móc podjechać, zaparkować i zrobić zakupy lub załatwić sprawę w banku czy urzędzie.

*******************************************
Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale “List czytelnika” publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: kontakt@gizycko.info

Subskrybuj
Powiadom o
guest

13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Piotr

może przyszły burmistrz zlikwiduje płatne parkingi? Bo żadnych plusów z nich nie ma dla mieszkańców, tylko kasa dla miasta !

Anna

Budżet miasta przeznaczany jest między innymi na infrastrukturę miasta czyli dla wszystkich gizyczczan

andy

jak ktoś jest tępy to nawet znak 2m na 2m nie pomoże

OnX

Ja tam widzę na każdym znaku [P] napis PŁATNY. Można jeszcze coś żeby się ludzie nie gubili? Może przewodnika do każdego kierowcy? ha ha ha
Odbierać prawa jazdy za nieznajomość znaków.
I ja też nie rozumiem o jakie 2 strefy chodzi. Jest jedna przecież i płatne parkingi. Obsługuje je ta sama firma z takimi samymi stawkami. Ktoś chyba robi gównoburzę. Pewnie ci sami braciszkowie.

Roman

od 1 maja do 30 września na terenie Giżycka będzie obowiązywała Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania i Płatnych Parkingów (SSPP i PP).

I co????

niebieska karteczka

A ja mam wrażenie, że znaki były wieszane w piatek))))

niebieska karteczka

te pionowe, czyli 2 tygodnie po starcie

Ares

Może trzeba lepiej ludzi poinformować, a nie ogłaszać nie wiadomo gdzie i zdziwieni że ludzie się gubią

niebieska karteczka

Panie Wojciech, pokazać zdjęcia? Przedstawić świadków?

niebieska karteczka

Proponuję zrewanżować się Wojciechowi Komturowi w nadchodzących wyborach. Kto jest za – łapka w górę. Kto kocha Wojciecha i kocha włazić mu w d.. – łapka w dół

Pytanie

Mnie zastanawia inna sprawa. Ogólnie na płatnych parkingach zrobiło się dużo wolnego miejsca. Pytanie gdzie ludzie zaczęli parkować? Widziałem że koło poczty na parkingu zrobił się młyn w tygodniu jak ludzie do pracy przyjeżdżają

niebieska karteczka

na osiedlu 30 lecia