Mówiły, że jadą po zakupy na święta. W samochodzie ujawniono ponad 3 tys. paczek papierosów

0

Dwie Rosjanki próbowały przemycić ponad 3 tys. paczek papierosów. Po kontroli funkcjonariuszy KAS z Bezled zostały cofnięte do Rosji tracąc nielegalne papierosy i samochód przystosowany do przewożenia przemytu.

8 grudnia do odprawy podjechał samochód osobowy marki Mercedes na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem podróżowały dwie obywatelki Federacji Rosyjskiej, które wyjaśniły, że jadą do Polski by zrobić zakupy na zbliżajace się święta. Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Bezledach postanowili skontrolować pojazd w Budynku Kontroli Szczegółowej. Funkcjonariuszy KAS wspomógł pies służbowy, a w wyniku rewizji ujawniono w Mercedesie 3140 paczek papierosów.

Kontrabanda ukryta była w zasadzie wszędzie: w przerobionych progach pojazdu z podwójnym poszyciem, zderzakach i nadkolach.  Dodatkowo skrytki przemytnicze umiejscowiono w podłodze w przedniej części samochodu, gdzie dospawano dodatkową blachę do oryginalnej konstrukcji. Papierosy ukryto też w belce w bagażniku za tylnym siedzeniem i w podłużnicach.

By wydobyć kontrabandę funkcjonariusze celno-skarbowi zdemontowali przednie błotniki a następnie wycięli otwory w dobudowanym poszyciu nadkoli. Zdemontowali również zderzaki z przodu i tyłu. Do rewizji trzeba było użyć takich narzędzi jak szlifierka kątowa oraz łom.

Obu Paniom postawiono zarzut popełnienia przestępstwa, a samochód został skierowany na parking depozytowy. Zawnioskowano również do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązaniu kobiet do powrotu. I w ten sposób Rosjanki zamiast na zakupy wróciły z powrotem do Obwodu bez „lewego” towaru i samochodu.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie/ podinsp. Ryszard Chudy

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze