Motocyklista czołowo zderzył się z ciężarówką

1

Wczoraj, 22 kwietnia policjanci giżyckiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, który w trakcie wyprzedzania osobówki czołowo zderzył się z ciężarówką. 

Wyprzedzanie można śmiało uznać za najniebezpieczniejszy, wymagający doświadczenia i wyobraźni manewr. Do tych zasad nie dostosował się 26-letni motocyklista, który wczoraj (22.04.2021 r.) na trasie Spytkowo-Świdry (gmina Giżycko) zdecydował się na łuku drogi wyprzedzić osobowego hyundaia, w efekcie doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym.

Jak ustalili policjanci kierowca jednośladu w trakcie wyprzedzania hyundaia będąc na przeciwległy pasie jezdni zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Man. Z ustaleń wynikało, że motocyklista nie zachował szczególnej ostrożności i rozwagi podczas tego manewru, na dodatek manewr ten wykonywał na łuku drogi, gdzie ograniczona jest widoczność.

W wyniku zderzenia z ciężarówką 26-latek przewrócił się wraz z motocyklem. Mężczyzna doznał złamania nogi, został przetransportowany do szpitala w Giżycku, gdzie pozostał na obserwacji.

Ponadto okazało się, że cyklista miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do sierpnia br, a motocykl nie posiadał OC.

Kierowcy tego zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo
fot. OSP Spytkowo

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Śmierć

Ja zawsze patrzę w lusterka i widzę jak debile na motorach wyprzedzja.