Motocykliści wracają na drogi. Policjanci apelują o ostrożną jazdę!

1

Wiosna dopiero się zaczęła. Pamiętajmy, że wracają motocykliści, którzy przez najbliższych kilka miesięcy będą obecni na drogach. Warto pamiętać, że poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek.

Policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Apelujemy do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie.

Ponadto kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę.

Natomiast kierowcy samochodów przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy, muszą za każdym razem dobrze się rozglądnąć oraz spoglądać w lusterka wsteczne. Motocykl może nadjechać w każdym momencie. Oczywiście obie strony mają obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

W ubiegłym roku policjanci giżyckiej drogówki podjęli 132 interwencje wobec kierujących motocyklami z czego 24 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. W ubiegłym roku doszło również do jednego tragicznego zdarzenia z udziałem motocyklisty na drodze krajowej nr 59 w m. Wejdyki. Tam motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka cysternę. 49-latek poniósł śmierć na miejscu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
tutejszy

No to w zeszłym roku policjanci się napracowali… ciekawe czy w tym będą również tak zarobieni…