Morderstwo w Kętrzynie. Syn podejrzany o zabójstwo matki trafił do aresztu

0

Sąd Rejonowy w Kętrzynie postanowieniem z dnia 21 stycznia 2022 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo matki i znieważenie jej zwłok.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie w dniu 21 stycznia 2022 r. skierował do miejscowego Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Kamila K. podejrzanego o zabójstwo Anny K. oraz znieważenie jej zwłok.

Według ustaleń śledczych Kamil K. w dniu 17 stycznia 2022 r. w jednym z mieszkań w Kętrzynie dokonał zabójstwa Anny K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów twardym, tępokrawędzistym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Następnie, w ciągu kolejnych dwóch dni Kamil K. miał także znieważyć zwłoki Anny K. – informuje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski

Sąd Rejonowy w Kętrzynie jeszcze w tym samym dniu rozpoznał wniosek prokuratura i zastosował wobec Kamila K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uznał, że w powyższej sprawie zachodzi konieczność zastosowania wobec Kamila K. tymczasowego aresztowania w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, że Kamil K. dopuścił się popełnienia zarzucanych mu czynów. W tej sytuacji potrzeba zastosowania wobec niego tego najsurowszego środka zapobiegawczego uzasadniona jest grożącą podejrzanemu surową karą – dodaje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie

Ponadto, istnieje realna obawa, że pozostając na wolności podejrzany mógłby podejmować próby wpływania na zeznania innych osób. Zachodzi również uzasadniona obawa ucieczki i ukrywania się podejrzanego, szczególnie, że po zabójstwie Anny K. ukrywał się przed organami ścigania.

(źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze