Staw w uroczysku Las Miejski/ fot. Nadleśnictwo Giżycko

19 października w siedzibie Urzędu Gminy Giżycko odbyło się spotkanie strony społeczno-samorządowej z leśnikami w ramach prowadzonego od kilku lat dialogu związanego z gospodarowaniem na terenie uroczyska Las Miejski.

Podczas spotkania Krzysztof Dąbkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko zaprosił strony uczestniczące w dialogu do przeprowadzenia wspólnej oceny zgodności realizowanych prac na terenie uroczyska z wcześniejszymi deklaracjami leśników.

Deklaracje dotyczyły inwestycji realizowanej w ramach ogólnopolskiego projektu Lasów Państwowych pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”. Uczestniczące w projekcie Nadleśnictwo Giżycko wykonuje na terenie uroczyska Las Miejski inwestycję polegającą na modernizacji pięciu zbiorników wodnych. 

Termin spotkania w terenie uzgodniono z Panem Markiem Jasudowiczem Wójtem Gminy Giżycko na 26 października br. W wyznaczonym dniu w spotkaniu uczestniczyli: Artur Pawlukowski pracownik Referatu Rozwoju Gospodarczego – Ochrona Środowiska Urzędu Gminy Giżycko, Paweł Pawlukanis przedstawiciel wykonawcy robót budowlanych firmy PHUP „PALWOD”, Krzysztof Dąbkowski Nadleśniczy Nadleśnictwa Giżycko, Konrad Kamiński Sekretarz Nadleśnictwa, Tomasz Miszczak Podleśniczy leśnictwa Zielony Dwór. Przedstawiciele strony społecznej obecni na spotkaniu w dniu 19.10.2021 r. w Urzędzie Gminy Giżycko nie przybyli na spotkanie – czytamy na stronie Nadleśnictwa Giżycko

Las Miejski [FOTO DNIA]

Podczas obchodu części uroczyska Las Miejski  objętej pracami, przedstawiciel Urzędu Gminy Giżycko nie wnosił żadnych uwag. Telefonicznie Wójtowi Gminy Giżycko zaproponowano i uzyskano pozytywną opinię dotyczącą sposobu umieszczenia (ponownego złożenia) w jednym ze stawów objętych modernizacją, większego drzewa z konarami w celu stworzenia miejsca odpoczynku dla ptaków wodnych bytujących na zbiorniku.

Fot. Fragment linii brzegowej modernizowanego stawu „Jurek”./fot. Nadleśnictwo Giżycko

Również w ocenie leśników modernizacja stawów przebiega zgodnie z projektem i ustaleniami, a zaawansowanie robót przez firmę PALWOD w stosunku do upływu czasu jest zadowalające.

Zakończenie inwestycji zaplanowano do końca bieżącego roku.

(źródło: Nadleśnictwo Giżycko – gizycko.bialystok.lasy.gov.pl/)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze